Euro’da koronavirüs tedbirlerinin gevşetilme etkileri, tüketici fiyat endeksi ve daha fazlası!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Perşembe günü yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı akışına ek olarak, Euro Bölgesi’nde tüketici fiyat endeksi, koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmeye devam ettiği Ağustos ayında yüzde eksi 0,2’ye indi. Haftanın son işlem gününde ise yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Euro Bölgesi’nde Cari Denge fazlası, Temmuz ayında 12,5 milyar Euro’ya yükseldi. Gün içerisinde dikkatler artan koronavirüs vakaları ve Doğu Akdeniz’deki gerilim üzerinde olmaya devam ederken, gün sonunda çaprazın yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,98 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,96 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,00, 9,02 ve 9,05 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,96 8,94 ve 8,91 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster