Euro enflasyon verilerinde artış beklentilerine karşı negatife döndü!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Salı günü, yurt içerisinde imalat PMI endeksi art arda üç aylık yükselişin ardından Ağustos ayında 56,9 seviyesinden 54,3’e geriledi. Euro Bölgesi’nde imalat PMI endeksi beklentilere paralel olarak 51.7 seviyesinde sabit kaldı. Açıklanan Euro Bölgesi enflasyon verisi ise yüzde 0,2’lik artış beklentileri karşısında, 4 yılın ardından negatife dönerek yüzde 0,2 düşüş gösterdi. Gün içerisinde dikkatler artan koronavirüs vakaları üzerinde olmaya devam ederken, takip edilen gelişmeler ve Doğu Akdeniz’de artan jeopolitik riskin Türk Lirası üzerinde baskı oluşturması ile çaprazda yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,76 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,74 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,78, 8,80 ve 8,82 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,74 8,72 ve 8,69 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster