Euro/Dolar’da neler oluyor? | 02.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Euro/Dolar’da neler oluyor?

Bu sabah Euro/Dolar paritesinde 1.19 seviyesinde seyirler mevcut. Dün 1.120 seviyesine yükseldikten sonra parite bu seviyelerde tutunamadı. Negatif bir enflasyon verisi dün Euro’da aşağı yönlü harekete neden oldu. Enflasyonda beklentilerin ötesinde bir düşüş gördük. Pandemiden önce bir deflasyon riski zaten bulunuyordu. Pandemi ile beraberde deflasyona yönelik kapı daha da aralanmış oldu. Bu ECB tarafında tıpkı Fed gibi genişleyici ve destekleyici para politikalarının uzun bir süre daha sürdüreceğine işarettir. Bu veriden sonra piyasayı daha da destekleyecek bir para politikası zemininin oluşacağı algısı Euro’yu zayıflatmış olabilir. Bununla birlikte dün günün devamında açıklanan ABD ISM imalar PMI ve ABD imalat PMI verilerinin beklentileri oldukça güçlü bir şekilde karşılaması paritedeki aşağı yönlü eğilimi desteklemiş görünüyor. Ancak zayıf dolar teması sürüyor. Dolayısıyla paritedeki düşüşlerin sınırlı kalmasını beklemekteyiz.

Teknik Analiz: Euro/Dolar 1.19 destek seviyesine doğru geriledi. Bu seviyenin altına doğru uzamalar olması paritenin 22 günlük ortalaması olan 1.1840’a doğru zayıflamasına neden olabilir. 1.19 üzerindeki tutunmanın sürmesi 1.20 seviyesini beraberinde getirebilir.

Destekler: 1.1900 / 1.1850 / 1.1816
Dirençler: 1.1952 / 1.2000 / 1.2180

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster