Euro Dolar karşısında 1,9 seviyelerine dayanabilir! Güçlenen Dolar için destek seviyeleri ise detaylarda!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Salı günü Euro Bölgesi ve ABD’de açıklanan imalat PMI endekslerine ek olarak, Euro Bölgesi enflasyonu 4 yılın ardından negatife dönerek yüzde 0,2 düşüş gösterdi. Haftanın üçüncü işlem gününde Almanya’nın perakende satışlar verisi Temmuz ayında bir önceki aya göre 0,9 azaldı. Euro Bölgesi üretici fiyat endeksi Ağustos ayında aylık beklentilerin üzerinde yüzde 0,6 artarken, yıllık bazda yüzde 3,3 azaldı. Dolar tarafında ise özel sektör tarım dışı istihdam verisi Ağustos ayında beklentilerin altında 482 bin artış gösterdi. Dolar endeksinde yukarı yönlü hareketler, Euro üzerinde baskı oluşmasına neden olurken, paritede 1,1850 seviyesi altında, aşağı yönlü hareketlerin sürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,18 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1780 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1830, 1,1860 ve 1,1890 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1780, 1,1750 ve 1,1720 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster