Euro artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz geriliminden olumlu etkileniyor gibi görünüyor! İşte olası senaryolar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Perşembe günü, TÜİK tarafından açıklanan yurt içi enflasyon verisi Ağustos ayında aylık bazda yüzde 1’lik beklenti karşısında yüzde 0,86 artarken yıllık bazda ise yüzde 11,91’lik beklentiye karşılık yüzde 11,77 artış gösterdi. Euro Bölgesi’nde ise açıklanan hizmet PMI endeksi Ağustos ayında 50,1’lik beklentiler karşısında 50,5 seviyesine gelirken, bileşik PMI endeksi 51,9 seviyesine yükseldi.

Avrupa ekonomisinin lokomotif ülkesi Almanya’da hizmet PMI endeksi 50,8 seviyesinden 52,5’e yükselirken, birleşik PMI endeksi 0,7 puanlık artış ile 54,4 seviyesine geldi. Gün içerisinde dikkatler artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerinde olmaya devam ederken, takip edilen ekonomik verilende etkisi ile çaprazın yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,80 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,77 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,82, 8,85 ve 8,88 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,77 8,75 ve 8,72 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster