Euro 8,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ediyor! Bu seviyenin üzerinde kalırsa yukarı yönlü…

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz Çarşamba, yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı sürerken, dikkatler Avrupa Merkez Bankası toplantısı ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerinde olmaya devam etti. Perşembe günü, yurt içerisinde işsizlik oranı, Haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre 0,4 puan artarak yüzde 13,4’e yükseldi. Euro tarafında ise Avrupa Merkez Bankası bugün gerçekleştirdiği Eylül ayı politika toplantısında faiz oranlarında değişikliğe gitmedi ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı kapsamındaki alımlarını 1.350 milyar EUR seviyesinde sabit bıraktı. Gün içerisinde Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’in açıklamaları ve takip edilen gelişmeler ile birlikte çaprazın aşağı yönlü sınırlı hareketi izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,80 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,84, 8,87 ve 8,90 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,80 8,78 ve 8,75 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster