Diğer
  Ana SayfaHaberEUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi - 25.06.2020

  EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 25.06.2020

  -


  Global piyasalarda vaka sayısındaki artışın etkisiyle düşen risk iştahı sonrası güçlenen Dolar Endeksi %97,25 seviyesinde. Geçtiğimiz haftalarda 1,14 seviyelerine kadar yükseldikten sonra geri çekilen parite hafta başında tekrar güçlenme eğilimindeyken, güçlenen Dolar Endeksi etkisiyle tekrar bir miktar geri çekildi. AB Liderleri 17-18 Temmuz’da virüsün ekonomik etkileri için hazırlanan kurtarma programı ve AB bütçesine ilişkin bir zirve gerçekleştirecek.

  Geçtiğimiz hafta toplanan AB Liderleri Kovid-19’un ekonomik etkilerine karşı hazırlanan kurtarma programı ile AB’nin 2021-2027 yıllarına yönelik bütçesini ele almışlardı. Toplantıdan bir uzlaşma çıkmamasına rağmen, konunun ilk defa liderler düzeyinde müzakere edilmesi ön plana çıktı. AB Komisyonu, ekonomik kurtarma fonunun toplam büyüklüğünün 750 milyar avro olmasını, bunun üye ülkelere 500 milyar avroluk hibe, 250 milyar avroluk kredi sağlamasını önerdi.

  Piyasalardaki endişelere (Virüs, Abd-Çin gerilimi ) bağlı olarak Dolar talebinin artması sonucu zayıflayan gücünü korumaya çalışan paritede bir süredir devam eden 1,1180 /1,1400 arası bant hareketinin yukarı yönde kırılmasını olası görüyoruz.

  Eur/Usd paritesi bu sabah 1,1250 seviyelerinde işlem görüyor. 1,1280 ve 1,1330 direnç; 1,1210 ve 1,1180 destek olarak öne çıkabilir. Sınırlı yukarı seyir bekliyoruz.

  Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

  Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


  Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler