EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 24.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Küresel piyasalar Noel haftasının son gününe ılımlı iyimser seyirle başlıyor. Brexit’te taslak metin üzerinde anlaşma sağlandığı haberi, ABD’de yeni teşvik paketinin onaylanması, aşı haberleri arka planı oluşturan unsurlar. Trump’ın yeni teşvik paketinin yetersiz olduğunu söylemesi ve veto sinyali vermesine, piyasalar çok ilgi göstermedi. Paket Kongre’ye geri iade edilse de günün sonunda paketin büyüyerek yeniden onaylanma ihtimali piyasaları olumlu yönde hareketlendirebilir.

Brexit’te taslak metin üzerinde anlaşma sağlandığı ve tarafların bu sabah açıklama yapacakları belirtiliyor. Nihai anlaşmanın sağlanması başta Gbp, ardından Eur için pozitif etki yapabilir. Anlaşmanın imza edilmesi ise yaklaşık bir aylık bir zamana ihtiyaç var. 31 Aralık sonrasına sarkacağı için ara geçiş dönemi uygulanabilir.

Parite bu sabah 1,22 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,218 ve 1,215 destek; 1,225 ve 1,228 direnç olarak öne çıkabilir. Yukarı yönlü seyir öngörüyoruz. Nihai anlaşmanın sağlanmasının Eur’yu olumlu yönde etkileyeceği fikrindeyiz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram