Perşembe, Şubat 25, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 23.02.2021

ABD tahvil faizleri hızlı yükseliş kaydediyor. Enflasyon artışı endişeleri fiyatlamaya tesir ediyor. Karşı tarafta ise FED’in ‘faiz artışı için uzun zaman var’ söylemi yer alıyor. Bankanın sükûnetini koruması ile Usd zayıflık yaşıyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi 1,38% civarına yükseldi. Bugün ve yarın FED-Powell’ın yapacağı konuşmalar önem arz ediyor.

Enflasyon konusuna dair sözleri hareket yaratabilir. Dolar Endeksi son günlerde gevşiyor, bu sabah 90,00 seviyesinde bulunuyor. Almanya 3 aşamalı normalleşme planlıyor. İngiltere ise 3 aşamalı plan açıkladı.

Parite bu sabah 1,217 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,215 ve 1,211 destek; 1,218 ve 1,2222 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz. Powell’ın Kongre’de yapacağı sunum hareket yaratabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40