Pazar, Mart 7, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 19.02.2021

Son günlerde gelen güçlü ABD verileri enflasyon endişelerini artırmış ve küresel iştahı zayıflatmıştı. Dün açıklanan istihdam verisi beklentilerden zayıf geldi. Birkaç haftadır süren istihdamdaki olumlu seyir sonlanmış oldu. Risk iştahı zayıf seyrini koruyor. Günün diğer önemli gelişmesi ise Yellen’ın vergi artışı düşündüklerini ifade etmesi oldu.

ABD tahvil faizleri risk iştahındaki azalmaya rağmen yukarıda tutunmayı başarıyor. 10 yıllık tahvil faizi 1,29% civarında seyrediyor. Tahvil faizindeki yükseliş Usd lehine sonuç üretiyor. Dolar Endeksi düne göre biraz gevşedi, Bu sabah 90,60 seviyesinde bulunuyor.

Parite bu sabah 1,209 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,2065 ve 1,203 destek; 1,211 ve 1,215 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22