Salı, Ocak 19, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 17.12.2020

FED ek tahvil alımına gitmeyerek piyasaların beklediği kadar güvercin olmadı. Başkan Powell ise belirsizliğin sürdüğünü, ekonomide gidişatın salgının seyrine bağlı olduğunu ifade etti. Bu noktada, aşının ise ekonomiye olumlu etki yapabileceğini belirttiğini not edelim.

Üst paragrafın içeriğine piyasaların tepkisi riskten kaç, Usd al şeklinde oldu. Ancak Powell’ın ABD’deki yeni teşvik paketinin geleceğini söylemesi ile piyasanın modu yine terse döndü. Riskli varlıklara talep geldi, Usd zayıfladı.

ABD’deki yeni teşvik paketi üzerinde anlaşma sağlanacağı beklentisi, aşı çalışmaları piyasalara moral veren ana faktörler olmayı sürdürüyor. Vaka sayılarındaki artış yeni kısıtlamalara yol açıyor(negatif unsur). Brexit Anlaşması sağlanabilmesi için müzakereler sürüyor. Taraflar anlaşma olabilir sinyali veriyor.

Piyasaların biraz umutlu. Lakin anlaşmasız Brexit masadaki yerini koruyor.

Dolar Endeksi 90,1 seviyelerde işlem görüyor. Parite bu sabah 1,222 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,219 ve 1,216 destek; 1,225 ve 1,228 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.96
  THYAO.IS₺13.59
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.52