Perşembe, Şubat 25, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 17.02.2021

ABD’de dün açıklanan NY FED imalat endeksi beklentilerin belirgin üzerinde geldi. Geçtiğimiz hafta Powell, güvercin mesaj vererek faiz artışı endişelerini azaltılmıştı. Ancak dünkü haber akışı enflasyon-faiz artışı endişelerini yeniden artırdı. ABD tahvil faizlerindeki yükselişe Usd de eşlik ediyor.

Ana resimde küresel piyasalarda olumlu fiyatlama isteği korunuyor. Biden yönetiminin destek paketinin yanı sıra aşılamanın yaygınlaşması, salgına karşı başarılı olunacağı beklentisi önümüzdeki günlerde fiyatlamaya daha fazla tesir edebilir.

Bu hafta veri akışı yoğun değil. Bugün FED tutanakları, ABD perakende satışlar, Cuma imalat ve hizmet PMI verileri (AB, ABD) açıklanacak. Dün açıklanan ZEW endeksleri ve AB 4Ç büyüme verisi beklentilerden iyi geldi.

Parite bu sabah 1,209 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,208 ve 1,205 destek; 1,212 ve 1,215 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.60
  THYAO.IS₺13.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.46
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.60