Pazartesi, Mart 1, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 16.02.2021

Küresel piyasalarda olumlu fiyatlama isteği korunuyor. Biden yönetiminin destek paketi ana faktör konumunda yer alıyor. Aşılamanın yaygınlaşması ve kısıtlamalar salgın endişelerini azaltıcı etki yapıyor. Bu etki(salgına karşı başarılı olunacağı) önümüzdeki günlerde fiyatlamaya daha fazla tesir edebilir.

Dolar Endeksi geçtiğimiz hafta, önceki haftaki kazanımlarını geri verme eğilimindeydi. Yeni hafta da benzer bir seyirle başladı. Endeks bu sabah 90,25 civarında seyrediyor. Bu hafta veri akışı yoğun değil. Bugün AB 4Ç büyüme, Almanya ZEW endeksi, yarın FED tutanakları, ABD perakende satışlar, Cuma imalat ve hizmet PMI verileri (AB, ABD) açıklanacak.

Parite bu sabah 1,213 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,211 ve 1,207 destek; 1,215 ve 1,218 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay – sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98