Pazar, Mart 7, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 15.02.2021

Global seyir, Biden yönetiminin yeni teşvik paketine dair iyimserlikle haftayı iyi kapattı. Paket, fiyatlamada ana faktör olmayı sürdürüyor. Paketin gecikmeyeceği yönündeki beklentiler küresel risk iştahını olumlu etkiliyor.

Dolar Endeksi geçtiğimiz hafta, önceki haftaki kazanımlarını geri verme eğilimindeydi. Yeni hafta da benzer bir seyirle başlıyor. Endeks bu sabah 90,3 civarında seyrediyor. Mutasyon virüsün de etkisi ile kısıtlamalar sürüyor. Öte yandan İtalya’da Draghi hükümeti kurdu.

Bu hafta veri akışı yoğun değil. Salı AB 4Ç büyüme, Almanya ZEW endeksi, Çarşamba FED tutanakları, ABD perakende satışlar, Cuma imalat ve hizmet PMI verileri (AB, ABD) açıklanacak.

Parite bu sabah 1,213 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,211 ve 1,207 destek; 1,215 ve 1,218 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay – sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22