EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 10.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Aşı haberleri ve ABD’deki yeni teşvik paketi hazırlığı piyasaları son dönemde domine ediyor. Yeni rekor seviyeler görüldü. Birkaç gündür piyasalar momentum kaybı içinde. Global risk iştahındaki azalma Usd talebini artırıcı etki yapıyor. Dolar Endeksi 91,0 seviyelerinde.

Günün ana konusu ECB faiz toplantısı. Bankanın teşvik programını biraz genişletebilir; bu majör bir etki yaratmayabilir. Faizde değişiklik beklenmiyor. ECB’den Eur’nun mevcut seviyesinden rahatsız olup olmayacağına dair sinyal gelip gelmeyeceği önemli.

Brexit için tarafların liderleri dün akşam Brüksel’de bir araya geldi. Teknik ekiplerin tıkandığı hususlar ele alındı. Ancak anlaşma sağlanamadı. Görüşmelerin Pazar gününe kadar sürmesi kararı alındı. Brexit’in anlaşma olmadan sonuçlanma ihtimali masada.

Parite bu sabah 1,21 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,208 ve 1,205 destek; 1,214 ve 1,217 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz. Günün devamında ECB-Lagarde’ın açıklamaları hareket yaratabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram