EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 09.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasalar, vaka sayılarındaki artış ve kısıtlamalar ile bir miktar endişe duysa da aşı haberlerinin desteği ile risk iştahını koruyor. ABD’de ise teşvik paketini her iki siyasi parti de istese de arzu edilen hızda ilerleme sağlanamıyor. Bu, risk iştahını bir miktar azaltıyor.

Globaldeki risk iştahı Usd talebini azaltıcı etki yapıyor. Dolar Endeksi 90,8 seviyelerinde. Endeks Mayıs ayında 103 seviyesini gördükten bu yana aşağı yönde hareket ediyor. Yarın ECB faiz toplantısı yapacak. Piyasayı destekleyici pozisyonunu biraz genişletebilir; bu majör bir etki yaratmayabilir. ECB’den Eur’nun mevcut seviyesinden rahatsız olup olmayacağına dair sinyal gelip gelmeyeceği önemli.

Brexit için tarafların liderleri bu akşam Brüksel’de bir araya gelecek. Teknik ekiplerin tıkandığı hususlar ele alınacak. Verilen mesajlar ‘anlaşma olmayabilir’i de içeriyor.

Parite bu sabah 1,213 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,21 ve 1,208 destek; 1,214 ve 1,217 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyirle günün devam etmesini, günün sonuna doğru ise Brüksel’deki görüşmelerin hareket yaratabileceğini değerlendiriyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram