EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 08.03.2021

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Powell’ın 10 yıllık tahvil faizi yükselişi için ‘endişe duymanın’ ötesine geçmemesi ve istihdam veri setinin beklentilerden belirgin iyi gelmesi ile ABD 10 yıllık tahvil faizindeki yükseliş hareketi gücünü koruyor. Faiz 1,62% seviyesine erişti. Diğer yandan Usd de primleniyor. Dolar Endeksi 92 seviyesine erişti.

Global ekonominin toplanmanın geldiği beklentisi bol paranın sonsuza kadar sürmeyeceği gerçeğini piyasalara hatırlattı. Risk iştahı faizlerdeki yükselişten ötürü momentum kaybı yaşıyor.

Biden yönetiminin 1,9 trilyon Usd tutarındaki teşvik paketi Senato’da onaylandı. Paketin ekonomik aktiviteye katkı sağlaması bekleniyor.

Yeni haftada veri akışı çok yoğun değil. Bugün ABD toptan stoklar, Salı AB işsizlik oranı, Çarşamba ABD TÜFE, Perşembe ECB faiz kararı, Cuma ABD Michigan güven endeksi, AB sanayi üretimi verileri açıklanacak. Perşembe günü ECB-Lagarde’ın yapacağı basın toplantısı ve ABD 10 ve 30 yıllık tahvil ihaleleri önem arz eden diğer unsurlar.

Parite bu sabah 1,191 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,189 ve 1,187 destek; 1,193 ve 1,197 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!