Pazar, Kasım 29, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 03.11.2020

Son dönemin global piyasalar tarafından yakından takip edilecek en önemli gündem maddesi ABD seçimleri bugün gerçekleşiyor. Anketlere göre Biden önde giderken, seçime ilişkin piyasalar açısından en önemli risk sonucun hemen netleşmemesi olarak öne çıkıyor. Global piyasalarda rekor seviyede artan koronavirüs vaka sayıları ve ABD’de yeni teşvik paketinin seçim sonrasına ertelenmesi ile risk iştahında görülen düşüş sonrası dün iyi gelen PMI verileri etkisi ile bir miktar toparlanma görüldü. Avrupa Borsaları, ekim ayına ilişkin öncü imalat verilerinin güçlü gelmesinin etkisiyle, günü ABD Borsaları gibi yükselişle tamamladı.

Öte yandan artan vaka sayıları ile Avrupa’da virüse ilişkin tedbirler sıkılaştırılıyor. Avrupa Merkez Bankası son toplantısında faizleri ve varlık alım programlarını değiştirmezken, Aralık ayına ilişkin yeni teşvik sinyalleri verdi. Yurt dışı tarafta haftanın devamında, ABD’de yarın başlayacak ve Perşembe değişiklik beklenmeyen faiz kararının açıklanacağı FED FOMC toplantısı ve Cuma tarım dışı istihdam verisi öne çıkıyor. Dolar Endeksi 93,95 seviyelerinde.

Eur/Usd paritesi sabah 1,1655 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,16 ve 1,1580 destek; 1,1690 ve 1,1730 direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09