EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi | 01.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

FED gevşek para politikasında hem vadeyi uzattı hem proaktif olmayacağını açıkladı. Bu kararın Usd üzerindeki etkisi zayıflatıcı yönde olmasını bekliyoruz. Mayıs’ta 100, Temmuz’da 97 seviyesinde olan Dolar Endeksi için iyi haber değil. Ağustos ayı başında beri 92,5-92,2 bölgesinde dengelenen Endeks aşağıya sarkıyor. Endeks bu sabah 91,85 civarında seyrediyor. Endeks sonra aylarda düşüş yönünde ilerliyor. FED kararı bu yapının korunmasına yol açabilir.

Makro veri konusunda ise bu hafta akış yoğun. İmalat ve hizmet PMI’lar ve ABD istihdam verileri açıklanacak. Bugün imalat PMI verisi açıklanacak. Bugün ayrıca ABD’den hazine bakanı Mnuchin ve FED’den Brainard konuşacak. Almanya 2020 ve 2021 yılı ekonomik tahminlerini güncelleyecek.

Parite bu sabah 1,199 seviyesinde işlem görüyor. 1,202 ve 1,205 direnç, 1,195 ve 1,19 destek seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster