EUR/USD Paritesi Yorumları / Venbey Yatırım – 30.07.2020

döviz yorumları

Yeni gelen teşvik paketinin etkileri, iyi gelen PMI rakamlarıyla birlikte sinerjik olumlu bir algı yaratıp, covid etkileri de yavaş yavaş kendi yüzünü en azından daha belirgin hale getirdiği için AB bölgesinde toparlanma emareleri görünmeye başladı ve bu da pariteyi 1.17’lere kadar ivmelendiren bir trende soktu.

Şu an parite 1.1762’lerden tekrar işlem görmeye devam ediyor. Şu an teknik olarak paritede bir flama sıkışma formasyonu göze çarpıyor. 1.1790 ve 1.1820 seviyeleri dirençler iken; 1.1730 ve 1.1690 ise gün içi dirençler olarak göze çarpıyor.

Kaynak: Venbey Yatırım Günlük Bülteni

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.