Çarşamba, Ocak 27, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 27.11.2020

Piyasalarda artan risk iştahı dolar endeksinde satış baskıları oluşmasına yol açarken, EURUSD paritesinde ise yükseliş eğiliminin ön planda kalmaya devam etmesini sağlıyor. Dolar endeksinde etkili olmaya devam eden düşüş eğilimi paralelinde bu hafta içerisinde 1,19 direncini yukarı yönlü kırmayı başaran EURUSD paritesi, dün 1,1941 seviyesine kadar yükselerek yaklaşık son 3 ayın zirvesini test etti.

EURUSD paritesi bu sabah saatleri itibariyle 1,1925 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden, EURUSD paritesinin kısa vadeli işlem bandını ve 1,19 direncini yukarı yönlü kırma hareketi görülebilir.

Teknik görünüme baktığımızda trend ve momentum göstergeleri paritedeki yükseliş eğiliminin korunduğunun ve kısa vadede 1,1950 – 1,20 bandının hedef  alınabileceğinin sinyalini veriyor. Bugün yurt dışı piyasalarda takip edilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34