EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 25.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

94 seviyesi üzerinde tutunmaya ve görece yüksek seviyelerdeki seyrini korumaya devam etmesine rağmen, dolar endeksindeki yükselişin dün güç kaybettiğini ve durakladığını gözlemledik. Gün içerisinde 94,20 – 94,60 bandında hareket eden dolar endeksi, üst üste dört günlük yükselişinin ardından dünü yataya yakın bir düşüşle tamamladı. Dolar endeksindeki yükseliş eğiliminin dün bir miktar durulması ile birlikte EURUSD paritesindeki satış baskılarının da hafiflediği görüldü.

Gün içerisinde 1,1625 – 1,1690 bandında hareket eden parite, günü sınırlı da olsa yükselişle tamamladı. EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1670 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksindeki yükseliş hareketinin hız kaybetmesi ile birlikte paritedeki düşüş hareketinin de yavaşladığını görüyoruz. Bu çerçevede, yaşadığı sert geri çekilmenin ardından paritenin kısa vadeli bir düzeltme gerçekleştirebileceği ve teknik göstergelerin de işaret ettiği üzere kısa vadede 1,17 seviyesi üzerine doğru bir hamlede bulunabileceği görüşündeyiz.

EURUSD paritesinin bugün içerisinde 1,1630 – 1,1730 bandında hareket edebileceği görüşündeyiz. Bugün yurt dışı piyasalarda ABD’den gelecek olan Ağustos ayına ilişkin öncü Dayanıklı Mal Siparişleri verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster