Diğer
  Ana SayfaHaberEUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım - 19.01.2021

  EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 19.01.2021

  -

  Yeni haftanın ilk işlem gününde 1,2054 – 1,2088 seviyeleri arasında dar bir bantta işlem gören EURUSD paritesi günü 1,2077 seviyesinden yatay bir seyirle tamamladı.

  Geçtiğimiz hafta başında kısa vadeli yükseliş kanalını aşağı yönlü kıran EURUSD paritesinde düşüş eğiliminin sürdüğü takip ediliyor. Dün sabahki bültenimizde dolar endeksindeki yükseliş hareketinin 91 seviyesi üzerini hedef almasını beklediğimizi belirtmiş ve bu çerçevede EURUSD paritesindeki yükseliş çabalarının sınırlı kalabileceğini ifade etmiştik. Söz konusu beklentimizi korumaktayız.

  Bu sabah saatlerinde 1,2096 seviyesinden işlem gören EURUSD paritesinde, kısa vadeli düşüş kanalının üst sınırına denk gelen 1,21 seviyesinin kritik bir direnç seviyesi olarak ön plana çıktığını görüyoruz (düşüş kanalı hareketi aşağıdaki grafik üzerinden görülebilir). Teknik göstergelerin ürettikleri sinyalleri de göz önünde bulundurarak paritenin 1,21 seviyesini aşmakta başarısız olabileceği ve 1,21 civarından kısa vadeli satış fırsatı sunabileceği görüşündeyiz.

  Bu çerçevede, beklentimiz doğrultusunda 1,21 seviyesinin aşılamaması durumunda paritenin 1,2050 seviyesine doğru geri çekilmesi beklenebilir. Teknik sinyaller doğrultusunda paritedeki düşüş eğiliminin önümüzdeki dönemde 1,20 seviyesine doğru devam etmesini beklemekteyiz. Ancak bu noktada, kısa vadede 1,21 direncin aşılması durumunda paritede yeniden yukarı yönlü hareketlerin ön plana çıkabileceğini belirtmemizde fayda var.

  Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya’dan gelecek olan Aralık ayı Nihai TÜFE verileri ve Ocak Ayı ZEW Ekonomik Beklenti Endeksi verileri açıklanacak.

  Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler