Diğer
  Ana SayfaHaberEUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım - 15.12.2020

  EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 15.12.2020

  -

  Dün akşam saatlerinde 90,40 seviyesine kadar gerileyen ve gün içerisinde 90,40 – 90,90 bandında işlem gören dolar endeksi günü 90,71 seviyesinde yatay kapattı. Dolar endeksinde hızlanan düşüş eğilimi ile birlikte dün 1,2177 seviyesine kadar yükselen EURUSD paritesi ise 1,2175 direnci üzerinde kalıcı olamadı ve günü 1,2150 seviyesi civarından yükselişle tamamladı.

  EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2148 seviyesinden işlem görüyor. Teknik seviyelere baktığımızda, 1,2140 desteği üzerinde hareket etmekte olan EURUSD paritesinin, bu destek seviyesi üzerindeki hareketini koruması halinde yukarıda 1,2175 direncini izliyor olacağız. Bu direnç seviyesinin yukarı yönlü kırılması, bir sonraki direnç seviyemiz olan 1,22 seviyesine varan yükselişler görmemize neden olabilir.

  Paritenin 1,2140 desteği üzerinde kalıcı olamaması ve bu desteği aşağı yönlü kırması halinde ise bir sonraki destek seviyemiz olan 1,2080 seviyesini yakın takip edeceğiz. Teknik göstergelerin işaret ettiği üzere paritenin kısa vadede 1,2050 – 1,2250 banında işlem görmesini beklemekteyiz.

  Bugün yurt dışında ABD Aralık Ayı New York Empire State İmalat Endeksi ve ABD Kasım Ayı Aylık Sanayi Üretimi & Kapasite Kullanım Oranı verileri açıklanacak.

  Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  SON HABERLER

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler