Cuma, Kasım 27, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 06.11.2020

ABD’de başkanlık seçimine ilişkin oy sayımı sürerken, Demorkat aday Joe Biden’ın başkanlık seçiminde yarışı önde götürmesi ile birlikte küresel piyasalarda risk iştahının yüksek seyretmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu çerçeve de dolar endeksindeki düşüş eğilimi önemli ölçüde hız kazandı ve endeks 92,48 seviyesine kadar geri çekildi. Dolar endeksinde hızlanan düşüş eğilimi paralelinde yükselişine devam eden EURUSD paritesi, dün 1,1860 seviyesine kadar çıkarak yaklaşık son 10 günün zirvesine yükseldi.

Dün 1,1850 seviyesi üzerinde tutunamayarak geri çekilen EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1820 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünüme baktığımızda, EURUSD paritesinin geçtiğimiz hafta aşağı yönlü kırdığı yükseliş kanalını yeniden giriş yaptığını görmekteyiz. Kısa vadeli teknik göstergeler paritenin dünkü sert yükselişin ardından bir süre 1,1780 – 1,1850 bandında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor. Bu noktada, yükseliş eğiliminin sürmesi durumunda 1,1850 direncini yakından izleyeceğiz.

Bu direncin yukarı yönlü kırılması, yani paritenin bu seviye üzerinde günlük bir kapanış gerçekleştirmesi durumunda yükselişin 1,19’a doğru hız kazanması beklenebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 1,1780 desteği izlenecek.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Eylül ayı Sanayi Üretimi verilerinin yanı sıra ABD’den Ekim ayına ilişkin gelecek olan Tarım Dışı İstihdam Değişimi, İşsizlik Oranı ve Ortalama Saatlik Kazançlar verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.32
  THYAO.IS₺12.20
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.14
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.28