EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 25.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasalar Almanya’dan gelen İfo İş İklimi endeksi verisini takip etti. Gelen veriye göre Eylül ayında İfo iş iklimi güveni Eylül ayında 92.5 seviyesinden 93.4 seviyesine yükseldi. Gelen veri ile birlikte Almanya’da firmaların devlet desteği ve geniş çaplı karantina konusundaki isteksizlik ile birlikte iyimser hale geldiği görülüyor. Diğer yandan piyasalar Amerika kanadından gelen işsizlik haklarından yararlanma başvuruları verisini takip etti. Gelen veriye göre ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geçtiğimiz hafta 870,000 gelerek beklentilerin üzerinde gerçekleşmiş oldu.

Gelen veri ile birlikte ABD’de istikrarsız bir ekonomik toparlanma yaşandığı tekrar görüldü. İçerisinde bulunduğumuz haftada doların da küresel bazda güçlü duruşundan negatif etkilenen EURUSD paritesinde aşağı yönlü hareketlenmeler gözlemlendi. Bu hareketlenmeler ile birlikte yaklaşık olarak son iki ayın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştiren paritede gün içerisinde ABD’den gelecek olan Dayanıklı Mal Siparişleri verisi izlenecek. Veri TSİ 15:30’da açıklanacak.

EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.16891 – 1.17199 – 1.17735 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.16263 – 1.15754 – 1.15020 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster