EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 22.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İngiltere başta olmak üzere birkaç ülkede görülen mutasyona uğrayan yeni koronavirüs haber akışları ile başlayan piyasalar yeni haftaya endişe ile başladı. Bu endişeler ile doların güvenli liman özelliği ön plana çıktı ve yeni haftaya dolar toparlanarak başladı. Hal böyle olunca haftanın ilk işlem gününde EURUSD paritesinde aşağı yönlü gapli açılış gerçekleşti. İlk işlem gününde aşağı yönlü hareketlenmeler sergileyen parite 1.2130 seviyelerini test etti. Buralarda uzun süre durmayan EURUSD paritesinde tekrar toparlanma hareketleri yaşandı. Diğer yandan Avrupa İlaç Ajansı; BioNTech ve Pfizer’ın geliştirdiği Kovid19 aşısını AB’de kullanıma onay verdi. Bu onay ile birlikte son onay Avrupa Komisyonu’ndan gelmek zorunda ve buna kesin gözüyle bakılıyor.

Almanya, Fransa ve İtalya’da Aralık sonunda aşı kullanımına başlanması bekleniyor. Gün içerisinde piyasalar Amerika kanadından gelecek olan büyüme verisini takip edecek. Veri TSİ 16:30’da açıklanacak. Veri ile birlikte küresel bazda dolarda volatilite artacaktır. Piyasalardaki beklentiler çeyreklik bazda ABD’nin üçüncü çeyrekte yüzde 33.1 büyüme gerçekleştirebileceği yönünde.

EURUSD paritesini haftanın ikinci işlem gününde teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.22750 – 1.23249 – 1.24069 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.21750 – 1.21082 – 1.20518 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram