Pazar, Şubat 28, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 26.01.2021

Geçtiğimiz hafta içerisinde Yellen’in açıklamaları ile değer kaybetmeye başlayan dolar endeksinde zayıf görünümün devam ettiği görülüyor. ABD’nin seçilmiş yeni başkanı Joe Biden yemin ederek başlarken Avrupa tarafında ise Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararını takip edildi. Avrupa Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı’nda (PEPP) değişikliğe gitmezken parite dolardaki zayıf görünümden güç bulmaya devam ediyor.

Haftanın ikinci işlem gününde sakin bir veri takvimi bizi beklerken piyasadaki fiyatlamaları etkileyebilecek haber akışını yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, paritede 1,2150 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,2150 seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,2200, 1,2260 ve 1,2320 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda ise 1,2100, 1,2060 ve 1,2000 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98