Salı, Nisan 20, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 15.03.2021

Geçtiğimiz haftanın önemli gelişmelerinden olan Avrupa Merkez Bankası faiz kararı beklenildiği gibi yüzde sıfırda sabit tuttu. Yapılan basın toplantısında AMB Başkanı Lagarde’ın yaptığı açıklamalarda 2021 yılının ilk yarısında daralmanın süreceğini belirtti. Enflasyon beklentilerine de değinen Lagarde, yüzde iki hedefine ulaşmak için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Çarşamba günü Fed faiz kararını açıklayacakken basın toplantısında başkan Powell’ın yapacağı açıklamalar parite için önemini koruyor. Teknik açıdan inceleyecek olursak, tepki alımlarının görülmesi halinde 1,1950 ve 1,1970 direnç seviyeleri takip edilmesi gerekiyor. Satış baskısının devam etmesi halinde ise 1,1910 ve 1,1895 destek seviyeleri önem arz ediyor.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96