EUR/USD baskı altında kalmaya devam ederken, 1,1750 civarına geriledi! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

 

EUR/USD baskı altında kalmaya devam ederken, 1,1750 civarına geriledi

EUR/USD paritesi Çarşamba gününde aşağı yönlü görünümünü sürdürürken, 1,1750 bölgesini test ediyor. Piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı, paritenin fiyat hareketini yönlendirmeye devam ediyor. ABD JOLTs Açık İş Pozisyonları ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık API raporu takip edilecek.

Euro çevresindeki satıcılı görünüm Çarşamba gününde de bozulmadan kalmaya devam ederken, ABD Dolarının toparlanmasını sürdürmesi karşısında 1,1750 civarındaki 4 haftanın en düşük seviyelerini test ediyor.EUR/USD, AMB toplantısı öncesinde ihtiyatlıAvrupa Merkez Bankası’nın (AMB) Perşembe günkü Eylül ayı para politikası toplantısı öncesinde yatırımcılar arasında hüküm süren ihtiyatlı görünüm, piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı ile birlikte, paritenin 1,1800 seviyeleri altındaki süregelen aşağı yönlü düzeltme hareketine katkıda bulunuyor.Piyasa katılımcıları arasındaki fikir birliği, Euro döviz kurunun son dönemdeki güçlenmesi, ekonomik toparlanmanın ilerleyişi ve Euro bölgesindeki deflasyonist ortamın merkez bankasının gündeminin en üstünde olmasın bekliyor. Ancak merkez bankasının politikasında herhangi bir değişikliğe gitmesi beklenmiyor.Veri cephesinde Euro bölgesinden herhangi bir veri beklenmezken, ABD’den MBA Mortgage Onayları, JOLTs Açık İş Pozisyonları ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık API raporu takip edilecek.

EUR/USD paritesi, ayın başlarında 1,20 seviyesinin hemen üzerindeki bölgeyi test etmeyi başardı. Ancak yukarı yönlü ivmesini sürdürmekte başarısız oldu ve 1,1800 seviyesinin altına doğru aşağı yönlü bir düzeltme hareketi kaydetti. Paritenin keskin yükselişi, büyük ölçüde ABD Doları çevresindeki satışlarla tetiklenirken, koronavirüs pandemisini takiben güçlü bir toparlanmaya dair beklentileri güçlendiren ekonomik verilerden de destek buldu. Euro ayrıca, Avrupa Birliği’nin (AB) AB kurtarma fonu üzerine bir anlaşmaya varmasıyla da destekli kalmayı sürdürüyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0,06 kayıpla 1,1768 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler 1.1754 (haftalık dip 21 Ağustos), 1.1709 (%38.2 Fibo 2017-2018 yükselişi) ve 1.1695 (haftalık dip 3 Ağustos) seviyelerinde bulunurken, 1.2011 (2020 zirvesi 1 Eylül), 1.2062 (%23,6 Fibo 2017-2018 yükselişi) ve 1.2413 (aylık zirve Nisan 2018) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster