Ethereum’un Kurucusu Vitalik, Coinbase Borsasına ETH Gönderdi: Şimdi Ne Olacak?

  • Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, Pazartesi günü neredeyse bir milyon dolara denk gelen 600 ETH’yi kripto borsası Coinbase’e transfer etti.
  • Genellikle, ETH’nin Vitalik Buterin ve Ethereum Vakfı tarafından hareket ettirilmesi, ETH fiyatının düşmesine neden olur.
  • Ethereum, grafik yapısı oldukça zayıf bir dönemde bulunuyor. 1,600-1,550 dolarlık aralığın altına düşerse, ETH fiyatının aniden düşmesine neden olabilir.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Pazartesi gününün erken saatlerinde Coinbase borsasındaki cüzdanına 600 ETH yatırdı.

Vitalik Buterin’den Dikkat Çeken ETH Transferi

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, Pazartesi günü neredeyse bir milyon dolara denk gelen 600 ETH’yi kripto borsası Coinbase’e transfer etti. Bu hamle, genel kripto para piyasasında yaşanan son sert düşüşte ETH fiyatının %10’dan fazla düşmesinin ardından geldi ve analistler ile piyasa uzmanları Ethereum’un kritik destek seviyesinin altına düşmesi durumunda büyük çaplı bir çöküş bekliyorlar.

PeckShieldAlert tarafından sağlanan verilere göre, Vitalik Buterin’e bağlı bir cüzdan adresi, 21 Ağustos’ta neredeyse 1 milyon dolara denk gelen 600 ETH’yi Coinbase’e transfer etti.

Genellikle, ETH’nin Vitalik Buterin ve Ethereum Vakfı tarafından hareket ettirilmesi, ETH fiyatının düşmesine neden olur. Son transferin ardındaki neden hala bilinmemekle birlikte, bazıları Vitalik Buterin tarafından başka bir büyük satışın yapılacağını speküle ediyor.

Şangay güncellemesinin ardından Ethereum ekibi Cancun güncellemesi üzerinde çalışıyor, bu güncelleme hesap soyutlamasını getiriyor, ölçeklendirmeyi artırıyor ve depolama etkinliğini iyileştiriyor.

Ethereum fiyatı düşecek mi?

Popüler bir kripto analisti, ETH fiyatının 1,550 doların altına düşerse önemli bir düzeltme öngörüyor. %37-%45 arası bir düzeltmeyi hedefliyor ve fiyatın 1000 dolara düşme riski taşıdığını belirtiyor.

Ethereum, grafik yapısı oldukça zayıf bir dönemde bulunuyor. 1,600-1,550 dolarlık aralığın altına düşerse, ETH fiyatının aniden düşmesine neden olabilir. Dahası, COINOTAG ayrıca Ethereum ağının temel göstergelerinin geride kaldığını rapor etti. Aylık ortalama aktif Ethereum (ETH) adres sayısı yıllık ortalamanın altında, bu da sınırlı bir on-chain aktiviteyi işaret ediyor. Bu, ağ sağlığının ve kullanımının azalmış olduğunun yaygın bir göstergesidir.

Geçen 24 saat içinde ETH fiyatı %0.4 düştü ve şu anda 1,665 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek değerleri sırasıyla 1,660 ve 1,692 dolar. Ayrıca işlem hacmi son 24 saat içinde %4 azaldı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version