Ana SayfaHaberEthereum'un çekirdek geliştiricileri, Shanghai hard fork'unu 12 Nisan'a ayarladılar.

Ethereum’un çekirdek geliştiricileri, Shanghai hard fork’unu 12 Nisan’a ayarladılar.

-

Güncelleme, Ethereum’un PoS (Proof-of-Stake) çatallaşmasına tam geçişini sağlayacak şekilde Beacon Zinciri’nde stake edilmiş ETH çekimlerini mümkün hale getirecek.

Çok beklenen Shanghai hard fork için hedef tarih belirlendi: 12 Nisan. Ethereum’un temel geliştiricileri, 16 Mart’ta yapılan All Core Developers Execution Layer #157 çağrısında hedef tarihi onayladı.

Ethereum Shanghai Güncellemesi Ertelendi!

Ethereum (ETH) için başlangıçta Mart ayının sonuna kadar tahmin edilen Shanghai ana ağı güncellemesi, beş Ethereum İyileştirme Önerisi’ni (EIP) içerir ve bunlardan biri olan EIP-4985, stake edilmiş Ether (ETH) çekimlerini Beacon Zinciri’nde mümkün kılacak ve Ethereum’un PoW’dan (Proof-of-Work) PoS’a geçişini tamamlayacak.

Hedef tarih olan 12 Nisan saat 22:27:35 UTC’de, dönüm noktası 620,9536, geliştiriciler tarafından GitHub’ta onaylanacak. Hard fork başlangıçta Mart için tahmin edilmişti, ancak daha sonra geliştiriciler Nisan başına erteledi.

Doğrulayıcılar, belirli aralıklarla çekim adreslerinde ödül ödemeleri alacaklar. Ayrıca, stake edenler tamamen pozisyonlarından çıkabilirler ve tüm bakiyelerini geri alabilirler.

Etherscan’e göre, Ethereum PoS akıllı sözleşmesi yayın anında neredeyse 29,4 milyar dolar değerinde olan 17,6 milyon ETH çekti. Analistler, CoinOtag raporuna göre, güncellemenin kısa vadede bir satış dalgasına neden olabileceğini öngörüyorlar.

Screenshot – Overview Ethereum PoS Smart Contract. Source: Etherscan

Ethereum PoS’a Geçiş Aslında Başladı!

PoS’a geçiş, 15 Eylül 2022’de The Merge ile resmen başladı ve bu, madencileri doğrulayıcılara değiştirerek ETH staking’i ağın önemli bir bileşeni olarak tanıtması açısından Ethereum ağı için önemli bir kilometre taşı oldu. Shanghai’dan sonra Ethereum’un yol haritasında “Surge”, “Verge”, “Purge” ve “Splurge” olarak bilinen birkaç güncelleme bulunmaktadır.

PoS uzlaşısı için geçiş, ETH ve kripto alanı için düzenleyici sonuçları olabilir. Geçen Eylül ayında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, blockchain’in geçişinin ETH’yi düzenleyicilerin radarına getirebileceğini öne sürdü.

ABD’de staking hizmetleri sunan kripto firmalara yönelik yakın tarihli bir sert önlem sonrasında, Gensler 15 Mart’ta tekrar belirtti ki; proof-of-stake coinlerinin menkul kıymetler olabileceğini söyledi:

“Promosyon yaptıkları ve protokole kilitledikleri tokenlarını protokolde geliştiren sık sık bir grup girişimci ve geliştirici olan protokole koydukları her şeyi düşünürsek, her bir token operatörü … uyumlu hale gelmeye çalışmalı ve aracılar için de aynı şey geçerlidir.”

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler