Ethereum’un 8 Kurucusunun 7’si Neden Ethereum’dan Ayrıldı?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

IOHK kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, CoinMarketCap ile yaptığı röportajda, 8 kurucu ortaktan 7’sinin Ethereum’dan ayrılma nedenlerini açıkladı. Hoskinson, Cardano’nun gelişimi sırasında yaptığı hatalar ve Cardano topluluğunun yakın gelecekte karşılaşabileceği zorluklar hakkında da konuştu.

Cardano’nun kurucusu, Ethereum’daki ilk zamanlarının, özgürlük içinde geçen eğitim süresi olduğunu söyledi. İlk 5 yılında, araştırma şirketi Input Ouput Hong Kong’u (IOHK) kurdu ve böylece değerli bağlantılar kazandı. Tüm bunlara rağmen, şimdi pişman olduğu ve yolunu farklı verdiği birçok karar vermişti:

“Ethereum’daki zamanlarımda yetersiz olduğunu düşündüğüm birçok karar vermiştim. Burada her zaman insanların daha iyi üretmek için sizinle birlikte çalışabileceğini veya en azından mantıklı olarak finansal faydaları için çalışabileceğini düşünüyorsunuz. Ama aslında öyle olmaz… ”

8 kurucunun 7’si kendi şirketini kurdu

Hoskinson ayrıca Ethereum’da 8 kurucu ortakla tek bir amaç için çalışmanın zorluğuna dikkat çekiyor. Başlangıçta Ethereum’da tanışan 8 geliştiriciden 7’si kendi şirketlerini kurdu ve şu anda başka bir yolda ilerliyor:

“Çoğu insanın kar amacı güden ve kar amacı gütmeyen arasında bir seçim yapması durumunda, kuvvetle muhtemel kar amacı güden seçeneği daha açıktır. Bu size işinizi yürütmek için daha fazla özgürlük sağlar. İkincisi, çok fazla değer yaratırsanız, bu değerin sahibi olursunuz ve kar amacı gütmeyen bir kuruluşta bundan uzaklaşırsınız. Hiç kimsenin kar amacı gütmeyen bir kuruluşta kalmaya teşviki yoktur ve Ethereum’da olan da tam olarak budur. İlk başta 8 kurucuyduk. Sonra 7 tanesi ayrıldı ve kendi şirketlerini kurdu. Bu şirketlerin bazıları Ethereum evreninde bile değil. Örneğin, Parity Tech bir rakip ürün geliştiriyor ve ConsenSys bu ürüne bile geri dönebiliyor. Ve elbette bu yüzden Ethereum üzerinde çalışmıyorum. ”

Kripto para dünyasının en büyük sorunlarından biri genç yaştaki kurucular

Hoskinson’a göre, kripto para birimi dünyasının en büyük sorunlarından biri, kurucularının çok genç olması ve rasyonel kararlar verememeleri çünkü kişisel finansal servetlerini düşünüyorlar. Hoskinson’ın dediği gibi, bu şekilde çok zengin hale gelen yatırımcılar var, ancak bu, bu gibi insanların kazandıkları servetleri kazanma yöntemlerini gözden kaçırıyor.

Cardano kurucusu ayrıca geçmişte aklın rasyonel kararlar verme yeteneğine dayandığını, ancak daha sonra sektördeki birçok kararın saf nedenlerle değil duygusal nedenlerle verildiğini gördü. Bu nedenle Hoskinson, bazı tahminlerinde yanlış olduğunu belirtti ve hedeflerini değiştirdi. Icarus’un Daedalus’tan önce yayınlanması gerektiğini söyledi çünkü Haskell o zamanlar programlama dili olarak hazır değildi:

“En sevdiğim hatalar yanlış tahminlerim. Açıkçası, ürün emri (siparişi) gibi birçok stratejik hata yaptım. Örnek olarak, Dadalus’tan önce Icarus’u Cardano ile yayınlamalı ve uygulama için farklı bir dil kullanmalıydık. Çünkü Haskell hazır değildi. ”

Cardano (ADA) şu anda piyasa trendini takip ediyor ve son 24 saat içinde yüzde 2,64 artışla 0,052 $ seviyesinden işlem görüyor. 1.56 milyar dolarlık piyasa değeri olan Cardano, en büyük kripto para birimi listesinde 11. sırada yer alıyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster