Ethereum’u Geride Bırakan Altcoin!

polygon
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum;  zincirleme modeli merkezli hesaplama platformu ve smart contract protokolü özelliğini sağlayan işletim sistemidir. İşlem bazlı durum geçişleri ile Nakamoto consensus protokolünün güncellenmiş bir versiyonunu destekleyen kripto para birimi olarak tanımlanan Ethereum en büyük 2.kripto para birimidir.

Ayrıca oluşturulan ERC-20 altyapısında Cardano, XRP, Chainlink, UniSwap gibi coinler bulunuyor. En büyük 3.kripto para birimi olan Binance Coin’de ERC-20 altyapısıyla oluşturulmuş daha sonrasında kendi altyapısına geçmiştir.

Polygon (MATIC) ise bir süredir gündemden düşmüyor. Polygon ağı son olarak günlük işlem hacminde 7.4 milyona ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Polygon’un işlem hacmi bu sayede Ethereum ve Binance’ın akıllı zinciri olan BSC’nin hacimlerinin üstüne çıktı.

Ölçeklenebilirlik çözümü olan Polygon, son zamanlarda istikrarlı bir büyüme kaydeden küçük bir DeFi uygulama ekosistemine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Defi’nin çoğu zaten altcoin Ethereum üzerinde test edildiğinden, Polygon’un ağı ve işlem büyümesi istikrarlı ve organik olmuştur.

Bununla birlikte Polygon, Ethereum’un ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücreti ile ilgili devam eden sorunları, birkaç DeFi oyuncusunu alternatif çözümleri düşünmeye ve Polygon’un yan zincir çözümünün sıcak bir hedef olarak ortaya çıkmasına neden oldu.

Ethereum’un Aralık ayında gerçekleştirilecek V2: Serenity güncellemesi ile bu sorunun ortadan kaldırılacağı düşünülmekte.

Polygon, en büyük 16. kripto para birimi olarak listeleniyor. Bunun yanı sıra 15 milyar dolar piyasa değeri 1.2 milyar dolar günlük işlem hacmine sahip.

Polygon’un bu gidişatıyla gelecek yıllarda daha da üst sıralara çıkacağı düşünülüyor.

Polygon (MATIC) fiyatı an itibariyle$ 1.36dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!