Ethereum’daki tıkanıklığa üretilen çözümler ve Synthetix etkisi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum bu yıl çok popüler oldu, genellikle hepsi doğru nedenlerden dolayı değil ancak ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz maliyetleri onu sık sık ilgi odağında tuttu. Bu sorunların hızlanmasının ve artmasının nedeni, Merkezi Olmayan Finansman [DeFi]’de yaşanan patlama iken Ethereum protokolleri, Synthetix gibi bazı projeler ile potansiyel çözümler üzerinde çalışmaya başladı bile.

Synthetix, Uniswap, Aave ve Curve gibi diğer DeFi platformlarıyla birlikte ölçeklendirme çözümlerini sunmak için sıkı ve tek yürek şeklinde çalışıyor. Yakın tarihli bir güncellemeye göre Synthetix, 24 Eylül’de L2 ölçeklendirmesinin önemli bir sürümüne yükseltilmeden önce yüksek ücretlerin yükü altında mücadele ediyordu. ‘Fomalhaut’ yükseltmesi olarak adlandırılan bu yükseltme, L2’nin [the Layer 2 solution] İyimser Ethereum’a geçişinin ilk aşamasıdır. Synthetix’in bloguna göre,

“Küçük SNX stakerları için gaz maliyetlerini azaltmayı amaçlayan teşvik edilmiş bir test ağı olacak.”

Bu, daha önce ödenen yüzlerce doların aksine, küçük staking işlemleri için ödül toplamayı daha ucuz hale getirir.

Bu güncellemenin ardından SNX, gaz ücretlerini düşürmek için adımlar içeren ikinci yükseltmesi olan ‘Deneb’i 29 Eylül’de yayınlayacak. Kurucu Kain Warwick, SIP-83 ve SIP-TBC’nin Deneb’in bir parçası olarak uygulanmasının, tıkanıklık nedeniyle artan gaz maliyetlerine doğrudan yanıtlar olduğunu belirtti. Ekledi,

“İyimser Ethereum’a geçerken bazı değişiklikler ara boşluklar, ancak bu iki sürümde L2 Synthetix’e doğru ilk adım da yer alıyor.”

Bu, Synthetix’in L1’e yerleştirilmesi çok pahalı olan yeni çözümleri devreye almasına izin verecektir. Hibrit yaklaşım muhtemelen SNX’i yıl sonuna kadar taşıyacak ve projenin yakın-orta vadeli geleceğini temsil edecek. Mimosa ile bir sonraki adımda Synthetix vadeli işlemler testnet yarışması başlayacak.

Synthetix, tıkanıklık ve yüksek ücretli çözümlerin üstesinden gelmek için bir plan ortaya koyarken, DeFi topluluğunun da dikkatini çekmeyi başardı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster