Ethereum’da (ETH) Normalleşme Göstergeleri!

Ethereum'un (ETH) fiyat performanslarına rağmen, iyimserlik için birkaç neden var. İşte ETH'de normalleşme belirtileri gösteren metrikler.

ethereum
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH), yazının yazıldığı sırada 4.356 dolarlık ATH’sinden oldukça uzakta işlem görüyordu. Mayıs ortasındaki Bitcoin (BTC) kaynaklı düzeltmeler ve dünyanın en büyük kripto para biriminin o zamandan beri kayda değer bir artış kaydetmemesi nedeniyle ETH o sırada bahsedilen seviyeden neredeyse yüzde 40 daha düşüktü.

Bununla birlikte, fiyat performanslarına rağmen, iyimserlik için birkaç neden var. İlki, zincir üstü ölçümleri ve sosyal verileri -tam bir yükseliş olmasa da- normalleşmenin yanıp sönen işaretleri gibi görünüyordu.

Belki de, son birkaç haftadaki grafiklerde ETH’nin fiyat performansını en iyi karakterize eden şey, borsa girişlerinde görülen ani artışlardı. Ancak grafiğe uzaklaştırma yapıldığında, aynı ölçeğin de sürekli olarak düştüğü kolayca tespit edilebilir.

Basitçe söylemek gerekirse, satış tarafı baskısı son 10 gün içinde istikrarlı bir şekilde düşüyor; bu, yakın zamanda daha geniş bir satış görmeyebileceğimizi düşündüren bir bulgu.

Ethereum’un Mayıs ayının ortasındaki daha dramatik yatırımcı özelliklerinden bir diğeri, aktif adreslerin, altcoinin fiyat değer kaybıyla nasıl örtüştüğüydü. Örneğin 14 ile 24 Mayıs arasında, fiyat 4.300 dolardan 2.000 doların altına düşerken, aktif adresler de neredeyse 800 binden 150 binin biraz üzerine düştü.

Bununla birlikte, geçtiğimiz hafta boyunca, ETH herhangi bir tür yükseliş trendini kaydetmekte zorlansa da, aynı metrik kademeli olarak yükseldi. Aslında, Ethereum’un aktif adresleri Bitcoin’den daha hızlı bir şekilde yükseldi.

Bunların hepsi normalleşme belirtileridir ancak Ethereum’un sosyal hacmi ve sosyal duyarlılığı, ETH’den ne bekleyebileceğimize dair inandırıcı bilgiler veren tek işaret değildir. Altcoinin sosyal hacmi gerçekten düşerken, “normal” olarak kabul edilen seviyelerde konsolide olduğu bulgusuna sahip.

Dahası, Ethereum’un ağırlıklı sosyal duyarlılığına bir bakış, ETH sahiplerinin Nisan ayında başlayan rallinin hemen öncesindeki “kalabalık şüphesini” bir kez daha sergilediklerini gösteriyor. Tarihsel olarak bazıları için bir kez daha fiyat artışını körükleyen “dipten satın alma” fırsatı olmuştur.

Bununla birlikte, belirtilen gözlemlerin normalleşme işaretleri olduğunu, ETH’nin yakın zamanda tekrar bir boğa koşusuna çıkacağına dair işaretler olmadığını tekrar vurgulamakta fayda var. Aslında, yukarıda bahsedilen metrikler başka metriklerle da okunmalıdır.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,238.57dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!