Diğer
  Ana SayfaHaberEthereum'da Bekleyen Para Çekme İşlemleri Milyar Dolarlara Ulaştı!

  Ethereum’da Bekleyen Para Çekme İşlemleri Milyar Dolarlara Ulaştı!

  -

  • Ethereum fiyatı 2100 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor.
  • ETH stake edenlerin para çekme talebi artış gösteriyor.

  Ethereum, fiyatı Shapella güncellemesiyle 2000 doları aşmayı başardı. Ancak, sırada bekleyen para çekme işlemleri milyar dolarlara ulaştı!

  Ethereum Para Çekme İşlemleri Gittikçe Artıyor

  ethereum

   

  Geri çekilmeyi bekleyen stake edilmiş Ethereum miktarı toplam değer olarak 3,1 milyar doları aştı. Grayscale’in “bir yükseliş olayı” olduğuna inandığı Ethereum’un Shapella yükseltmesinin ardından ETH fiyatı 2000 dolar üzerine yükseldi.

  Ethereum’un bekleyen toplam para çekme miktarı (ödüller dahil olmak üzere çekilmesi onaylanan ETH miktarı) ağın yüksek profilli Shapella yükseltmesinin ardından 3 milyar doları aştı. Verilere göre şu anda 3.10 milyar dolar değerinde 1.48 milyon ETH çekilmeyi bekliyor.

  Kullanıcılara günlük olarak sunulan tahmini ETH’lerin değeri 1,07 milyar dolar olup, önümüzdeki 11 saat içinde tahmini olarak 257.340 ETH (536 milyon dolar) çekileceği öngörülüyor.

  eth-usdt-1-g

  Bekleyen para çekme kuyruğunun büyümesiyle birlikte, ETH fiyatı bazı analistlerin ve açığa satış yapanların beklentilerine karşın arttı. Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 2100 doların hemen üzerinde işlem görüyor. ETH fiyatı günlük mumda %0,30’luk bir artış yaşadı.

  Halihazırda Ne Kadar ETH Stake Ediliyor?

  Halihazırda, kazanılan ödülleri hariç tutarak toplamda 17.23 milyon ether, yani 35.95 milyar dolar değerinde, toplam arzın %15.34’üne karşılık gelen bir miktar, stake edilmiş durumdadır.

  Net staking bakiyesi, toplamda 201,840 ETH’nin çekilmesi ve 98,240 ETH’nin ise yatırılması sonucu yaklaşık olarak -103,600 ETH (-204.04 milyon dolar) olarak hesaplanmaktadır.

  ethereum-eth-istatistik

  Tarihsel Ethereum İstatistikleri

  Shanghai hard fork’undan bu yana net stake bakiyesi benzer şekilde -112,110 ETH (-228.72 milyon dolar) olarak görülmektedir. Bu dönemde toplamda 325,900 ETH çekilirken, 213,790 ETH ise yatırılmıştır.

  Kraken, ETH Para Çekme İşlemlerinde Lider

  Stake edilmiş ETH’nin en dikkate değer çekimleri, merkezi borsa Kraken’dir. Kraken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından itham edilerek ABD’de staking programını kaydetmediği gerekçesiyle açılan davalardan dolayı 551.000 ETH’yi (1 milyar dolardan fazla değerde) aşan çekimler başlattı.

  Coinbase ve Binance gibi diğer merkezi borsalar da Ethereum unstaking çekimlerine izin vermiştir. Öte yandan, son zamanlarda eşler arası staking havuzlarından biri yaklaşık 50.200 ETH yatırdı.

  grayscale-kraken-ethereum

  Grayscale tarafından yayınlanan grafiğe göre, Kraken, 13 Nisan’da yapılan Nansen verilerine göre çekimlerin büyük bir kısmını oluşturuyor.

  Shapella Güncellemesi Nedir?

  Shapella güncellemesi, geçen yılki Merge ile protokolün proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçtiği ilk önemli değişikliktir ve 13 Nisan saat 01.30 civarında 6209536 blok yüksekliğinde etkinleştirildi.

  Ethereum İyileştirme Teklifi 4895’i uygulayarak, Shapella sert çatalı kullanıcıların ve doğrulayıcıların bloke edilen ether’larını çekmelerine olanak tanımaktadır. Ayrıca, Shapella güncellemesi belirli işlemler için Ethereum işlem ücretlerinin verimliliğini artırır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler