Ethereum Yorum Analizi: ETH İçin Tehlike Sürüyor!

ethereum-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Çoğu altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini yenileyerek yükselişini sürdürürken lider altcoin Ethereum için de yükselişler devam ediyor. Ethereum bir kaç saat önce 4.765 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

ETH için yükselişlerin devam edip etmeyeceği merak konusu iken günlük grafikteki negatif görünüm bu yükselişlerim ardından aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin olabileceğini gösteriyor. Ek olarak bu negatif görünüme karşın altcoinin grafiğinde boğa formasyon hedefinin henüz gelmediği gözlemleniyor. Bu da yükselişlerin devam edebileceğini göstermektedir.

Ethereum Genel Analizi

Ethereum-11.08-1

Ethereum yorum analizimize başladığımız sırada 4.730 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoinin günlük grafiğinde bir yükselen takoz oluşumu gözlemleniyor. Bu yükselen takoz oluşumunun alt trend çizgisinin kırılımı ile lider altcoinde aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir. Bu da lider altcoin için kısa vadeli düşüşlerin aktif olabileceğini göstermektedir.

ETH için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef yükselen takozun alt trend çizgisi olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile 4.400 dolar seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleşebilir. Ayrıca aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 4.000 dolar psikolojik destek-direnç seviyesine kadar bir düşüş yaşanabilir.

Ethereum Teknik Analiz Yorumu

Ethereum-11.08-2

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde oldukça pozitif seyrediyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte lider altcoinin yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sergilemesi muhtemel olacaktır. Ancak böyle bir durumda yükselen takozun üst trend çizgisi test edilebilir. Öyle ki bu yükselen trend çizgisinin aşılması ile lider altcoinin grafiğindeki negatif görünüm devre dışı kalabilir.

Ethereum için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef yükselen takozun üst trend çizgisi olacaktır. Ancak bu trend çizisinin aşılması ile birlikte 5.000 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Ek olarak Ethereum grafiğinde temmuz ayında başladığı yukarı yönlü fiyat hareketlerinde bir yükselen trend çizgisi oluşturduğu gözlemleniyor.

Daha sonrasında aşağı yönlü fiyat hareketleri ile bu trend çizgisini kıran lider altcoin yukarı yönlü fiyat hareketlerinde bu trend çizginden aşağı yönlü tepki alabilir. Ancak bu seviyenin aşılması ile birlikte fincan-kulp formasyonu hedefi olan 6.200 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşanabilir.

Ethereum Önemli Destek-Direnç Seviyeleri

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

4.400-4.500

4.000

4.800-5.000

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster