Ethereum uzun vadeli Fiyat Analizi: 21 Eylül

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen, geleneksel olarak Bitcoin’in fiyat hareketine sadık kaldı. Bitcoin’in gittiği yerde, Ethereum takip ediyor. Aynı durumun, Ethereum’un Bitcoin’in ipuçlarını takiben düşüş modelinden çıkmak üzere olduğu basın zamanında gerçekleştiği kaydedildi.

Bitcoin satıcıları herhangi bir sempati göstermezse, Ethereum’un 340 dolara geri döndüğünü ve belki de listelerde daha düşük olduğunu görebiliriz.

Ethereum 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Ekteki 4 saatlik grafik, ETH’nin yükselen paralel kanalını zaten ihlal ettiğini gösterdi. Dahası, kanaldan önceki trend bunu bir devam modeli yaptı ki bu ayı bayrağı idi.

% 4 stop-loss ile 369 $ ‘da kısa pozisyon [ $384] en iyi giriş olurdu. ETH için hedefler, 340 $ ‘lık acil destek olabilir, bu da% 7.86 düşüş anlamına gelir. Bu ticaret, 1.91 R verir.

Stokastik RSI zaten aşırı satım bölgesindeydi ve fiyat düşüşünü destekleyen başka bir düşüş eğilimi yaşayabilir. Bununla birlikte, RSI göstergesinin aşırı satım bölgesine ulaşmadan önce daha uzun bir yolu vardı. Bu nedenle, fiyatın 340 dolarlık ilk hedefi kolayca vurmasını bekleyebiliriz. Bununla birlikte, 318 $ ‘lık ikinci hedef, teorik olarak mükemmel bir hedef olsa da biraz zor olabilir.

Bu ticaret, kısa ve orta vadede olmasına rağmen, uzun vadeli grafik, en azından fiyat 377 doların altına düştükten sonra, bir süredir bu düşüşün habercisi.

Ethereum 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH için bir günlük grafik, 05 Eylül’ün en düşük seviyesinden 19 Eylül’e kadar uzanan bir trend çizgisi gösterdi. Bu noktadan sonra, fiyat bu trend çizgisinin altında kapandı ve bu bir düşüş trendini doğruladı.

Fiyat 50-DMA’nın altına düştüğü için düşüş trendine dair daha fazla şüphe güçlendirilebilir [Sarı]. Hareketli ortalamalara göre hedef 100 DMA gibi görünüyordu [Pembe] 333 $ seviyesinde, yukarıda belirtilen ilk hedefin biraz altında.

Bir günlük grafik Stokastik RSI’nın aşırı alım bölgesinin hemen üzerinde düşüş eğilimi gösterdiğini gösteriyor. Bu nedenle, ETH’nin düşüş trendi gerçekten kötüydü, özellikle BTC’nin grafikleri günlük zaman diliminde benzer bir düşüş eğilimi gösterdiği için.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster