Ethereum traderları bir U dönüşü için hazır olmalı mı?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi’nin patlaması, Ethereum’un işlem ücreti artışını ve sonraki fiyat rallisini ateşledi. DeFi, 2 Eylül 2020 ve daha sonra 5 Eylül 2020’de patladığında, Toplam Değer Kilitli rakamları grafiklerde 9,6 Milyar Dolara ulaştı. Aslında, Ethereum’un fiyatı, DeFi’nin rallisine karşılık gelen 484,15 $ ‘lık yeni bir rekor kırdı.

ETH Tüccarları için U dönüşü mü?

Kaynak: Coinmarketcap

Sadece fiyat değil, işlem ücreti de DeFi tüccarlarının yüksek talep ve ağ tıkanıklığı nedeniyle artmaya devam etti. DeFi ile korelasyonunda, ağın 2020 için planlanan birçok önemli olayı olduğu için Ethereum için riskler yüksek. Bu, belirli bir derecede özen ve dikkat gerektiriyor. Sonuçta, DeFi tartışmalardan çok uzak bir alan değil. SushiSwap olayından darknet ile olan ilişkisine kadar DeFi, Ethereum’un ihtiyaç duyduğu tutarlı fiyat faktörü olmayabilir.

Aslında bazıları, DeFi’nin balonunun çoktan patladığını veya yakın gelecekte Ethereum üzerinde önemli bir etkisi olacak bir gelişme olabileceğini iddia ediyor. Yani, Ethereum ağının temelleri daha sağlam hale gelmedikçe ve ETH 2.0’ın lansmanı planlandığı gibi uygulanmadıkça.

Fırlatma zaten neredeyse 8 ay ertelendi ve testnet Medalla günlerce kesintiye uğradı. Artan talebi karşılayacak kadar sağlam değildi. Şu anda Ethereum’un büyümesinin en büyük engelinin artan işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı olduğu göz önüne alındığında, sağlamlık son derece önemlidir.

Yeni bir testnet lansmanı hazır olsa da, ağın beklentilerini karşılayacağı sadece spekülasyondan ibarettir. Bu noktada başarısız bir lansman, Ethereum fiyat rallisi durumunu kırabilir ve bir U dönüşü ilerlemenin tek yolu olabilir.

Ticaret topluluğu arasında, Shorts’ın BitMEX’teki Ethereum Vadeli İşlemleri’nde Uzun Süreleri finanse ettiği gerçeğinden de anlaşılacağı üzere, Ethereum’un fiyatı hakkında çok fazla olumlu duygu var.

ETH Tüccarları için U dönüşü mü?

Kaynak: Skew

Ekteki grafikten de görülebileceği gibi geçtiğimiz ay satış likidasyonları 2,5 kattan fazla süren likidasyonlar olmuştur. Türev alım satımcıları bir fiyat düşüşü bekliyor, ancak DeFi’nin performansı ve ETH 2.0’ın planlanan lansmanı ticaret hissini etkiledi. SushiSwap olayını takip eden gibi, yerinde borsalarda bir satış düşüşü olabileceğinden etkilenmiştir.

Etkisi, işlem sayısı gibi ölçümlerden açıkça anlaşılıyor, bu rakam, son 90 gün içinde istikrarlı bir şekilde artan bir rakam. Glassnode’un bu tablosuna göre 100’den fazla Ethereum tutan cüzdan sayısı da arttı.

ETH Tüccarları için U dönüşü mü?

Kaynak: Glassnode

Burada ilginç olan, 24 Haziran 2020’de tek bir günde% 10’luk bir sıçramayı temsil eden duvar. Bu tek günlük sıçrama, tek önemli olanıydı ve o zamandan beri, sayı 3 ayda% 2-3 düştü. Ethereum için bu ve diğer zincir içi ve ağ ölçümleri bir fiyat rallisi ile tutarlı değil. Temel bilgiler muhtemelen fiyatı 380 $ seviyesinde tutmaya yetecek kadar güçlü değil. Zincir üzerindeki ölçümler bu şekilde devam ederse, U dönüşü kaçınılmaz olabilir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!