Diğer

  Ethereum Kurucusundan Web3 Kullanımına Yönelik Önemli Bilgiler

  Ethereum ortak kurucusu Vitalik Buterin, kripto yatırımcılarının sosyal kurtarma ve kendine ait cüzdanları kullanmalarını önerdi. Buterin’in önerisi, 23 Mart’da planlanan yeni Arbitrum token airdrop’u ve yaklaşan Şangay yükseltmesinin artan beklentileri arasında geldi.

  Kripto dünyasındaki artan siber suçlar nedeniyle kullanıcı cüzdanlarındaki bir açığa yönelik hacker saldırılarının arttığı düşünüldüğünde bu öneri mantıklı geliyor. Ethereum ortak kurucusu, kullanıcıların fonlarını kendilerinin tutmaları için çoklu imza ve sosyal kurtarma cüzdanlarını önerdi.

  Kripto Dünyasında Kendine Ait Olmak Önemlidir: Ethereum Yaratıcısı

  Sosyal kurtarma cüzdanları, kullanıcıların özel anahtarını kaybederlerse bile çalınıp çalınmamış fonlara erişimlerini kurtarmalarını sağlayan akıllı sözleşme tabanlı cüzdanlardır. Diğer yandan, çoklu imza cüzdanı, bir işlemi onaylamak veya fonlara erişmek için iki veya daha fazla özel anahtar gerektirir. Buterin, bir tweet‘te, kripto ekosisteminde kendine ait olmanın özellikle geçen yılın olaylarından sonra çok önemli olduğunu belirtti. 2021 ve 2022 yıllarında gerçekleşen çok sayıda hack saldırısı ve FTX faciası, kendine ait cüzdanların kullanılmasının gerekliliğini artırdı.

  Buterin, uzun vadeli tutulanlar için çoklu imza cüzdanlarını ve günlük ticaret faaliyetleri için sosyal kurtarma cüzdanlarını önerdi. Önerisinden sonra Buterin, sosyal kurtarma ve çoklu imza cüzdanları için koruyucuların nasıl seçilmesi gerektiği hakkında görüşlerini açıklayan bir Reddit gönderisi yaptı. Kurucu, fonlarının güvenli bir şekilde saklanması için Gnosis Safe gibi kolay ve güvenilir bir cüzdan kullanılmasını önerdi.

  Buterin, merkezi kuruluşların güvenilir olduğunu ancak düzenleyici baskıya, sistem ve insan hatalarına maruz kalma riskleri taşıdıklarını belirtti. Bu nedenle kullanıcıların merkezi kuruluşlara güvenmemelerini önerdi. Ayrıca, sosyal kurtarma cüzdanlarının çoklu imza cüzdanlarından daha kolay kullanıldığını belirtti. ERC-4337 hesap abstrüksiyonu ve Soul Wallet gibi yeni inşa edilmiş akıllı sözleşme cüzdanları, cüzdan güvenliğini güçlendiriyor.

  Cüzdan Seçimi ve Anahtar Koruyucuları, Varlıkların Kaybolma Riskini Azaltabilir

  Buterin, ayrıca, daha küçük miktardaki fonları saklayan sıcak cüzdanlar için sosyal kurtarma ve daha fazla fon saklayan soğuk cüzdanlar için çoklu imza cüzdanlarının kullanılmasını önerdi. Ayrıca, iyi koruyucuların seçilmesinin önemli olduğunu belirtti. İyi koruyucular, anahtar kaybetme, fonların çalınması ve özel anahtarların başkalarıyla paylaşılması risklerini azaltarak kripto fonlarının güvenliğini artırıyor.

  Gönderisinde, Buterin güvenli bir koruyucu seçme konusunda nasıl davranılması gerektiğini ayrıntılı olarak açıkladı. Buterin’in gönderisine yapılan yorumlardan biri, koruyucuların donanım cüzdanlarını kullanabileceklerinin önemini vurguladı. Ayrıca, Metamask veya Google Drive’da anahtarları saklamaktan daha iyi olduğunu belirtti. Buterin’in yanıtında, donanım cüzdanlarının, çıkaran şirketle ilgili olabilecek sorunlar nedeniyle gereksiz olduğunu belirtti.

  ETH USDT 5m Binance
  ETH USDT 5m Binance

  Ancak, yorumcuya Metamask veya Google Drive’da anahtarları saklamanın riskli olduğu konusunda katıldığını belirtti. Buterin’in gönderileri, binlerce doların kaybedilmesine yol açan çeşitli cüzdan saldırılarının ardından geldi. Bunlar arasında MyAlgo Wallet açığı da vardı, bu da kullanıcı hesaplarından büyük miktarda para çalındı.

  Bu Buterin’in sosyal kurtarma cüzdanlarını önermesinin ilk kez olmadığı anlamına geliyor. Ocak 2021’de, Buterin, kripto yatırımcılarının kurtarma cüzdanlarını benimsemeleri gerektiğini açıklayan bir blog gönderisi yaptı. Makalede, Buterin çoklu imza cüzdanlarının kendisinin tüm cüzdan kategorilerinden en sevdiğini belirtti. O, kurtarma cüzdanlarını kullanımının kolay ve yüksek güvenlik seviyesine sahip olduğunu tanıttı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Web3 Geliştirmelerinde ABD’de Ethereum, Asya ve Avrupa’da BNB Öne Çıkıyor!

  Kripto altyapı sağlayıcısı Chainstack'ın raporuna göre, Ethereum ABD'de web3 geliştirici etkinliğini domine ediyor: Diğer projeler ne durumda?

  ABD Dolar Endeksi Zayıflarken, Bitcoin Fiyatı 27 Bin Doların Üzerine Tutunmayı Hedefliyor!

  ABD Dolar endeksinin 106.8 puanlık zirvesinden düşüşe geçmesiyle birlikte Bitcoin fiyatı hız kazandı: BTC 27 bin dolar üzerinde işlem görüyor!

  ABD Doları, G20 Ülkelerinin Para Birimlerinden İyi Performans Gösteriyor: Peki Ya Bitcoin?

  Tüm zamanların en kötü enflasyonlarından birini yaşamasına rağmen, ABD doları hala çok güçlü: Bitcoin, ABD dolarını devirmeyi başardı!

  En Az 1 Bitcoin Tutan Adresler Yeni Bir Rekora Ulaştı: Yatırımcılar Hala Çok İyimser!

  En az 1 Bitcoin tutan adreslerin sayısı Glassnode verilerine göre bugün yeni bir rekora ulaştı: Daha fazla yükseliş kapıda mı?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  XRP Fiyatındaki Kritik Destek ve Direnç Noktaları! 28 Eylül Güncel XRP Fiyat Analizi!

  XRP fiyatı, 0.50 dolar seviyesinin üzerinde ilerlemeye çalışıyor ancak yeterince yükseliş gerçekleştiremedi: Kırması gereken önemli direnç noktaları!

  Ethereum Fiyatında Bir Sonraki Hedef Nedir? 28 Eylül Güncel ETH Analizi!

  Ethereum fiyatı 1600 dolar seviyesinin üzerine tutunmayı başardı: ETH'nin daha fazla yükselmesi için bu direnç seviyelerini kırması gerekiyor!

  28 Eylül Güncel BTC Fiyat Analizi: Yatırımcılar Bitcoin’deki Bu Kritik Seviyelere Dikkat Etmeli!

  Güncel BTC analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: Bitcoin'in yükselmeye devam etmesi için bu seviyeler önemli olacak!

  Tellor (TRB) Bu Desteğe Tutunursa Yükseliş Devam Edebilir! 28 Eylül TRB Coin Analizi!

  Güncel TRB analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: TRB coin yükseliş hareketini devam ettirebilecek mi?

  Terra (LUNA) 2024 – 2030 Fiyat Tahminleri: LUNA Coin Önümüzdeki Yıllarda Kaç Dolar Olacak?

  Terra (LUNA) son dönemdeki yükselişi ile dikkatleri üzerine topluyor: LUNA coin için 2024 - 2030 fiyat tahminleri COINOTAG'da!
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Web3 Geliştirmelerinde ABD’de Ethereum, Asya ve Avrupa’da BNB Öne Çıkıyor!

  Kripto altyapı sağlayıcısı Chainstack'ın raporuna göre, Ethereum ABD'de web3 geliştirici etkinliğini domine ediyor: Diğer projeler ne durumda?

  ABD Dolar Endeksi Zayıflarken, Bitcoin Fiyatı 27 Bin Doların Üzerine Tutunmayı Hedefliyor!

  ABD Dolar endeksinin 106.8 puanlık zirvesinden düşüşe geçmesiyle birlikte Bitcoin fiyatı hız kazandı: BTC 27 bin dolar üzerinde işlem görüyor!

  ABD Doları, G20 Ülkelerinin Para Birimlerinden İyi Performans Gösteriyor: Peki Ya Bitcoin?

  Tüm zamanların en kötü enflasyonlarından birini yaşamasına rağmen, ABD doları hala çok güçlü: Bitcoin, ABD dolarını devirmeyi başardı!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz