Cumartesi, Ocak 23, 2021

Ethereum Kurucu Ortağı : İnsanlara değil kodlara güvenin!

Ethereum Kurucu Ortağı ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto paraların vaat ettikleri ve blockchain teknolojisinin getirdiği sisteme inanmanın her şeyden daha önemli olduğunu vurguladı. “İnsanlara değil kodlara güvenin.” dedi

ethereum
ethereum

Ethereum kurucu ortağı Hoskinson geleceği kodda görüyor:

Hoskinson, Ethereum kurucu ortaklarından biri. Ayrıca açık ve merkezsiz blockchain platformu olan Cardano’nun da kurucusu. Bu sistem ise dijital nakit olarak kullanılmak üzere ADA’yı sunuyor. Sistem günlük harcamalar, ödemeler yapmak ve sınır ötesi para gönderimleri için tasarlandı.

Cardano ekibi şöyle açıklıyor: “Gelecekteki ticareti ve işletmeleri destekleyecek akıllı sözleşmeleri ve dijital yasal sözleşmeleri ele almak için ayrı bir bilgi işlem katmanı oluşturulacak. Cardano ayrıca dapps olarak da bilinen merkezsiz uygulamaları da çalıştıracak. Bu servisler tek bir taraf tarafından kontrol edilmeyecek. Bunun yerine blockchain üzerinde faaliyet gösterecek.”

Bu sistem, insanlar tarafından elle idare edilen süreçleri devre dışı bırakarak yeni bir para türünü kullanıyor.

Bu ayın başlarında düzenlenen bir soru cevap oturumunda, Hoskinson neden kodu insandan daha üstün gördüğüne açıklama getirdi. Ayrıca neden geleneksel bankacılık ve merkez bankaları, şirket çalışanları ve hükümet yetkilileri tarafından kontrol edilen günümüz finansal hizmetlerinin yerine geleceğin kod üzerine inşa edilen sistemlerde olduğu inandığını da belirtti.

Ethereum
Ethereum

Kendisinin neden güvenilir olduğu sorusuna ise Hoskinson şöyle devam verdi: “Ben güvenilirim çünkü size doğrudan söylüyorum: Bana güvenmeyin. İnsanlara güvenmeyin. Koda güvenin, protokollere güvenin, bilime güvenin.”

Hoskinson konuşmasına şöyle devam etti: “Eğer kodunuz varsa protokolleriniz de var; çek ve bakiyeniz var; bilimsel yönteminiz var; gerçekliğin ne olduğu hakkında üçüncü taraf, bağımsız, önyargısız, birleşik görüşler elde edersiniz.

Bundan dolayı bana güvenmeyin. Koda güvenin. Protokole güvenin. Sürece güvenin. Ve sonra tek soru şu: Bizim elde etmeyi istediğimiz şey için en iyi süreç hangisi? Ve bu süreçleri oluşturmak ve sürdürmek için en doğru teşvik nedir?”

Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi sağlıklı sonuçlar doğurmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgiler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39