Salı, Nisan 20, 2021

Ethereum kısa vadeli Fiyat Analizi: 18 Eylül

Feragatname: Aşağıdaki makale, Ethereum pazarındaki gelişen modelleri ve bunun fiyat üzerindeki etkisini analiz etmeye çalışıyor.

Ethereum piyasası, 17 Eylül’de fiyatında anlık bir artışa tanık oldu. Bu artış, Ethereum için önemli bir destek noktası olan 376 dolara yakın olan şu anki değerini 387,34 dolara yerleştirdi.

Piyasa eğilimi değiştikçe, Ethereum pazarındaki eğilim oldukça yükselişe geçti.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Diğer alts ve hatta Bitcoin’in aksine, Ethereum son piyasa düşüşünden kurtulmayı başardı, ancak dalgalanma varlık ve fiyatı için belirsiz hale getirdi. Bununla birlikte, basın zamanında, ETH fiyatta kademeli bir artışa ve yükselmeye tanık oluyordu. Yükselen fiyat, fiyat çubuklarının altında 50 hareketli ortalamayı gördü ve şu anda destek hattının altındaydı. Bollinger Bands göstergesinden gelen sinyal çizgisi de mum çubuklarının altında kaldı ve varlık değerinin yukarı doğru hareketini teyit etti.

Oysa Bollinger Bantları ayrışırken piyasa bir kez daha dalgalanma dönemine hazırlanıyordu. ETH’nin değeri 386 dolarda seyrederken, en azından kısa vadede boğa işaretleri görülebildiği için kripto para yukarı doğru bir itmeye tanık olabilir.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Kontrol Noktası [PoC] seçilen dönem için en yüksek işlem hacmini bildirdiği için 368,32 $ oldu. Bu aynı zamanda fiyat düşerse onu güçlü bir destek haline getirdi. Bununla birlikte, mevcut fiyat seviyesi de aktif olarak işlem görüyordu, ancak bir satış baskısı madeni paranın fiyatını 368.32 $ ‘a düşürebilir. 368 dolar ile 363 dolar arasında önemli bir işlem hacmi oldu ve baskı devam ederse, ETH bu seviyeleri yeniden test edebilir.

Fiyat ölçeğinin yüksek tarafında görünen çok sayıda yüksek hacimli düğüm yoktu, ancak bunun nedeni daha önce görülen düşüş baskısı olabilir. ETH ilerledikçe, varlık 376 $ ‘lık acil desteğine yakın kaldı ve yükseliş devraldıkça yukarı doğru hareket edebilir. Yine de, Göreceli Güç Endeksi 70’e yaklaştığı için kripto para aşırı satın alınmayı önlemek isteyebilir.

 

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96