Ethereum haftalık transferlerde Bitcoin’i ilk defa geçti: DeFi etkisi hiç bu kadar hissedilmemişti!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Eylül ayının başından bu yana, piyasa en çok dikkatini Bitcoin, Ethereum ve en iyi altcoinlerin fiyatına verdi ve endüstri, baskı zamanında yoğun düşüş baskısıyla mücadele etmeye devam etti. Bununla birlikte, tüm gürültünün ortasında, yeni Coinmetrics raporu, alanın son zamanlarda önemli bir ciro kaydettiğini vurgulayarak, zincir içi geliştirme bir şekilde unutulmuş görünüyor.

Rapora göre, Ethereum’un 7 günlük ortalama düzeltilmiş transfer değeri kısa süre önce 5 Eylül’de Bitcoin’in altını üstüne getirdi. O gün, ETH’de aktarılan 7 günlük ortalama değer, Bitcoin’in 3.01 milyar dolarına kıyasla 3.08 milyar dolara yakındı.

Kaynak: Coinmetrics

Ek olarak, Ethereum’daki ortalama değerin önümüzdeki iki gün için de Bitcoin’inkinden daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Ethereum, yılın başlarında her gün aktarılan Bitcoin’in ortalama değerini aşmış olsa da, bu, Ethereum’un Bitcoin’in 7 günlük ortalama değerini iki yıl içinde ilk kez geride bırakması oldu.

Bunun arkasındaki en önemli nedenlerden biri şüphesiz Ethereum üzerine inşa edilen DeFi uygulamalarının etkisidir. Rapor şöyle dedi:

“Yangına yakıt ekleyen yearn.finance, kısa süre önce kullanıcıların kilitli ETH’den ilgi kazanmalarını sağlayan YETH kasasını başlattı. Yazma sırasında 200.000’den fazla ETH, YETH kasasına kilitlendi. “

2018’de geçici bir devralma; 2020’de kalıcı bir ilişki mi?

Şimdi, 2018’de, Ethereum’un 7 günlük ortalama transfer değeri Bitcoin’i geçtiğinde, kısa ömürlü oldu çünkü kripto para birimleri için 1. büyük boğa koşusunun arka ucuna doğru gerçekleşti. Çok fazla FUD ve varlık hareketi vardı ve o yutturmaca döneminde her şey oldukça geçici görünüyordu.

Ancak 2020’de işler çarpıcı bir şekilde değişti ve bu sefer Ethereum, temelli aktarılan değer açısından önde kalabilir. Her şey, ekosistemin son birkaç yılda nasıl geliştiğine bağlı.

Son 24 ayda Ethereum’u çevreleyen inovasyon ve gelişme, gerçek potansiyele sahip bir alan olarak ortaya çıkan DeFi ile yazı yazarken aldatıcı değil, meşruiyet duygusu taşıdı.

Adil olmak gerekirse, DeFi kesinlikle erken bir aşamada, 2017’nin ICO’larını anımsatıyor, ancak özünde gelecek için son derece önemli bir araç olabilir.

Saniyeler içinde oluşturulabilen merkezi bir otoritenin katılımı olmadan kredileri yetkilendirme fikri cazip bir kavramdır ve zamanla ve incelikle teknolojik olarak da sağlam hale gelebilir.

Pratik anlamda, son piyasa faaliyeti, temel düzeyde çalıştığını zaten gösterdi, ancak DeFi adını da lekeleyen birkaç yasadışı proje var. Filtreleme er ya da geç gelecektir.

DeFi merkezli bir Gelecekte Ethereum Cennet olacak

Bitcoin, kendimizden fazla öne geçmeden, Ethereum’un piyasa değeri açısından saf hakimiyeti sayesinde bir kez daha transfer edilen 7 günlük ortalama değerini geçecek. Bununla birlikte, bundan bir veya iki yıl sonra, DeFi-perfect ekosistemi Ethereum’u Bitcoin’in üzerine çıkaracak ve her iki taraf için de kalıcı bir gerçeklik haline gelecektir.

Bitcoin’in blok zinciri, dijital altın anlatısını ve en pahalı kripto para birimini barındırırken, Ethereum muhtemelen dijital varlıkların ilk hedefini yerine getirecektir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster