Diğer
  Ana SayfaHaberEthereum Fiyatını Etkileyecek Opsiyon Gelişmesi!

  Ethereum Fiyatını Etkileyecek Opsiyon Gelişmesi!

  -

  26 Mart’ta Ethereum’da bazı opsiyonlar sonlanmış ve bu sonlanma Ethereum’un %17 değer kaybettiği dönemde olmuştu. Şimdi ise 25 Haziran’da 1.5 milyar dolar değerinde opsiyon sonlanacak, 26 Mart’ta sonlanan opsiyon miktarından %30 daha büyük olduğu belirtiliyor.

  Opsiyonlar burada 2’ye ayrılıyor: Ethereum alıcılarının sabit bir fiyattan token almalarına yarayan alım opsiyonu ve ellerindeki tokenleri son kullanım tarihinde satmalarını sağlayan satım opsiyonu.

  Ethereum geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de etkisiyle yükselişe geçmişti. Bu sırada orantısız bir şekilde alım opsiyonlarının gerçekleştiği biliniyor. Bu nedenle Ethereum Mart ayında olduğu gibi fiyat dalgalanmaları yaşarsa zorlu günler yaşanabilir.

  Ethereum madencilerinin Mart ayında EIP – 1559’a gösterdiği tepki de Ethereum’un düşüş gerekçelerinden biriydi. Sonrasında gelen olumlu haberler Ethereum’un fiyatını toparlamayı başarmıştı.

  Son günlerde kripto paralar Bitcoin’de etkisiyle bir yükseliş içerisinde, fakat bu yükseliş al – satçılara yarıyor diyebiliriz. Kısa ve orta vade yatırımcıları geçtiğimiz günlerde ellerindeki kripto paraları satmıştı. Uzun vade yatırımcıları ise hala beklemede.

  Bununla birlikte yarın FED toplantısının olması, 25 Haziran’da opsiyonların sonlanması derken Ethereum’u ve kripto paraları soluklu günler bekliyor. Bunu bilen uzun vade yatırımcıları ise beklemeyi tercih ediyor.

  Ethereum son olarak 3 saatlik mum grafiğinde 2600 dolar direncini zorluyor.

  Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$1,841.08dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler