Ethereum Fiyatı Tekrar 2000 Dolar Üzerinde – Büyük Kırılma Mı Geliyor?

Dijital para evreninin en büyük ikinci ismi Ethereum, analistlere göre büyük bir yükselişin eşiğinde. Çıkan olumsuz haberler sonrasındaki Ethereum neredeyse 3 ay geriye dönmüştü. Bu düşüşte olumsuz etkisini hala sürdürüyor. Ancak, bugün tekrar 2000$ üzerinde işlem görmeye başladı. Peki bu büyük kırılma işaret mi?

Ethereum fiyatı bugün tekrar 2000$ üzerinde işlem görmeye başladı. Bu bazılarına göre büyük yükselişin işareti olarak görülüyor. Temel ve teknik analizlere göre, ETH büyük bir yukarı yükseliş hareketine çok uygun. Kripto para piyasasında olan çalkantılardan dolayı 1717$  seviyelerine düşen Ethereum’da yükseliş çanları çalıyor.

Ethereum İçin Hedefler Ve Analist Yorumu

Pazar gününde 1980$ civarı işlem gören Ethereum, Pazartesi 2000$ seviylerini aştı ve büyük bir beklenti oluşturdu. Kripto para tacirleri bu yükselişi, büyük bir kırılma ve momentum ile yorumladılar. ETH için kısa vadeli hedef 2045$ olarak kayda geçti.

Kripto para piyasasının tanınan analistlerinden Edward Cleps, ETH için büyük bir yükseliş senaryosu bekliyor. Özellikle, 2000$ seviyelerini çok önemli gören Cleps, Ethereum için büyük bir yükselişin altını çiziyor. Ayrıca, alım satım noktaları için hareketli ortalamaların bir belirteç olduğunu söylüyor.

Bitcoin Seviyesini Korudu – Boğa Tekrar Mı Geliyor?

Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesini koruması sonrasında, boğa ayak sesleri duyulmaya başladı. Kripto para piyasasının bir numarasının yükselişi, tüm bağlantılı dijital varlıkların yükselişiyle sonuçlandı. Bu yükselişin sonucunda ETH, tekrar büyük kırılma noktasına döndü.

Dijital varlık borsası Luno’nun başkanı Vijay Ayyar, “Bitcoin 30.000 dolar seviyelerinde değerini koruyor. Bu durumun oldukça iyi sonuçlarının olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Temmuz Ayı “London Hard Fork” İşlemi Her Şeyi Değiştirebilir

London ismi ile bilinen hard fork işlemi sonrasında, ETH yoğun enerji kullanımına son verecek. Bu yükseltme ile beraber çevre dostu bir ağ olarak tekrar piyasalarda boy gösterecek. Ayrıca, işlemler için yüksek ücretlerin düşeceği ve Ethereum ağında daha fazla işlem yapılabileceği biliniyor.

EIP 1559 isimli bu yeni güncelleme ile beraber, Gas ücretlerinde büyük bir düşüş görülecek. Özellikle, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe, bu sayede büyük bir rahatlama olacağı düşünülüyor. EIP 1559 güncellemesinin en önemli önerilerinden birisi ise, kullanıcılardan toplanan ücretlerin yakılması. Ücretlerin yakılması ile beraber Ethereum’un fiyatının daha da yükselmesi hedefleniyor.

 

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version