Ethereum (ETH) Yükselen Kanalda İşlem Görüyor!

Yükselen kanalda işlem gören ETH için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
ethereum-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ETH Yükselmeye Devam Edecek mi?

ETH-05.07-1

Yükselen kanalda işlem gören ETH, şu anda kritik bir seviyede bulunuyor.

  • Geçen günlerde Bitcoin’de yaşanan düşüş sonucunda piyasa büyük düşüşler yaşadı. Ethereum, şu anda kanalın desteğinde işlem görüyor. Bu seviyede tutunmayı başaramazsa 2491 dolara düşüş yaşamaması için bir alım baskısı yok.
  • Destekten tepki alması durumunda gerçekleştireceği yukarı yönlü harekete devam edebilmesi için ilk olarak 3037 dolardaki direncini kırması gerekiyor.
    Ardından da 3283 dolarda da direncinin bulunduğu görülmekte. Kırılımın gerçekleşmesi durumunda 3580 dolara kadar yükselmesi için boğaların desteği gerekmektedir.
  • Günlük grafikte MA200’ün altında işlem gördüğü için yükseliş trendi zayıf görünüyor. Ancak yükselen kanalda işlem görmeye devam edebilmesi içinse bu 3425 dolardaki seviyesi kırması gerekmektedir.
  • RSI ise yaklaşık olarak 39 seviyesinde seyrediyor. Bu da aşırı satım bölgesine yakın olduğu için düşüş senaryolarının gerçekleşme ihtimalini azaltıyor.
  • MACD göstergesine bakıldığında negatif bölgede bulunduğu görülüyor. Burada gerçekleşecek kesişim sonucunda yükseliş hareketi gözlemlenebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ETH-05.07-2

Şu anda ETH’nin 2569 dolardaki desteğine doğru hareket ettiği görünmekte. Bu seviyeden tepki alamazsa 2159 dolar seviyesine düşmesi oldukça muhtemel.

  • Boğaların güçlenmesi durumunda ise 1718 dolarda destek bulmaya çalışacaktır.
  • Olası yükseliş senaryosunda ilk olarak 2945 dolardaki direnci kırmak isteyecektir. Bu seviyenin kırılımı sonrasında destek olarak doğrulayabilirse 3241 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalacaktır.
  • Ardından 3568 dolarda da önemli bir direnci mevcut.
Destek Seviyeleri 2569 2159 1718
Direnç Seviyeleri 2945 3241 3568
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster