Ethereum ETH Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doldu! Spot Fiyat işte böyle etkilendi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum’un spot fiyatı, Cuma günü yaklaşık 460.000 ETH Opsiyon sözleşmesinin sona ermesiyle neredeyse hiç etkilenmeden fiyat istikrarını korudu. Skew veri sağlayıcısı Skew’in vurguladığı gibi, vadesi dolduğunda yaklaşık 450 milyon $ ‘lık Açık Faizli sözleşmeler 342 milyon $’ a düştü.

Kaynak: Skew

Açık Faiz’deki düşüş, bu kadar büyük bir sözleşmelerin sona ermesinden sonra normal olsa da, ETH Opsiyon sözleşmeleri sunan en büyük mekan olan Deribit, önemli ölçüde büyük bir düşüş gördü.

Ancak, yukarıda belirtilen vade bitiminden sonra bile Opsiyon piyasası düşüş göstermeye devam etti. Aslında, bu, grafiklerde 0,88’den 0,92’ye sıçrayan Sat / Alım oranı ile vurgulanmıştır.

Kaynak: Skew

Bu, tüccarlar Alımdan daha fazla Satım yapmayı tercih ettikleri için bir satışın devam edebileceği anlamına geliyordu. Düşüş henüz spot piyasada tercüme edilmemiş olsa da, sadece Pazartesi gününe kadar görünür olması mümkün olabilir mi?

Sınırlı sayıda ETH Opsiyon sözleşmesinin süresinin dolduğu 18 Eylül’de bir hafta önce, spot piyasa 385 $ ‘da sabit kaldı. Ancak hafta sonu, ETH piyasası oynaklıktan etkilendi ve Pazartesi günü fiyatın 331 $ ‘a düştüğünü gördük. Bu, Bitcoin piyasasını ve genişletilmiş altcoin piyasasını da etkileyen bir gelişme olan Dow Futures’ın süresinin dolmasının bir sonucu olabilir.

Aslında, Bitcoin piyasası da geçen Cuma günü sona eren küçük bir dizi kontrat görmüştü ve fiyat herhangi bir olumsuz etkiye işaret etmiyordu. Bununla birlikte, 19’unda güçlü bir yükseliş pompası vardı ve BTC’nin fiyatı 11 bin doları aştı. Ne yazık ki, Pazartesi günü geldi ve borsadaki devasa vade sonu ile birlikte piyasada zarar gerçekleşti. Bitcoin, yaklaşık 1 milyar dolarlık bir vade sonu ile karşı karşıya kaldı, ancak kripto para biriminin fiyatı hala güçlü idi.

Düşüş akımlarının piyasada ileriye taşınıp taşınmayacağına tanık olmak, sadece hafta sonu bir zararın farkına varmak için ilginç olacaktır. Ethereum piyasası da tüccarların bir satış beklediğini gördüğünden, önümüzdeki günlerde fiyat dalgalanma ile zorlanabilir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster