Ana SayfaKripto Para AnalizleriEthereum (ETH) Önemli Seviyeler Nereler?

Ethereum (ETH) Önemli Seviyeler Nereler?

-

ETH Haftalık Grafik Yorumu

ETH-05.11-1

Sizler için bu yazımda, Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi, akıllı sözleşme platformu ve altcoin lideri adıyla tanınan ETH analizi yapacağım. ABD’nin enflasyon oranlarını açıklamasından sonra büyük bir düşüş yaşayan Ethereum, tasfiye iğnesi bırakarak tepki almayı başardı.

Yükselen bir kanal içerisinde işlem görmeye devam etmesinden kaynaklı olarak yukarı yönlü hareketine devam edeceğini düşünüyorum.

Olası yükseliş senaryosunda ise 2891 dolar, 3580 dolar ve 4000 dolar dirençlerini test etmek için hareket edecektir.

  • Haftalık grafikte MA200’ün üzerinde yer aldığı görülmekte. Bu seviye kilit bir destek görevi görecektir. Bahsettiğim yere düşerse yaklaşık yüzde 50’lik bir zarar kaydedeceği için şu an itibariyle bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum.
  • Ayrıca RSI düşüş yaşamaya devam ediyor. Şu anki durumda bile aşırı satım bölgesine ulaşmadığı için düşüş devam edebilir. Eğer ki bu durum gerçekleşirse MA200’e kadar da geri çekilmesinin olası oldu fikrindeyim.
  • Müthiş Osilatörde uyumsuzluk görülmekte. Fiyatta daha düşük dipler kaydedildiği halde daha yüksek dipler oluşmuş. Bu uyumsuzluğun giderilmesi için yükselişin yaşanması ya da büyük bir düşüş yaşanması gerekiyor.
Destek Seviyeleri 1946 1726 1534
Direnç Seviyeleri 2891 3580 4000

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ETH-05.11-2

Bugün yaşanan büyük düşüşün ardından 2129 dolara iğne attığını görüyoruz. Bu seviye kısa vadede destek olarak kabul görebilir. Ancak bu seviyede tutunamazsa 1734 dolara ve ardından 1245 dolara düşeceğini düşünüyorum.

Yükseliş senaryosu geçerli olursa ilk olarak 2416 dolardaki seviyeyi test edecektir. Ardından da 2512 dolara ulaşacağı fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 2285 2129 1734
Direnç Seviyeleri 2416 2512 2613
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Basri Caneri
Basri Caneri
Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler