Diğer

  Ethereum İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Ediyor! ETH Ağındaki Hafifleme ve Yatırımcı Psikolojisi

  Ethereum blok zincirindeki ortalama işlem ücreti, merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerine yönelik artan talebin ortasında aşağı doğru inmeye devam etti. Mevcut verilere göre, 7 günlük Hareketli Ortalamaya göre ödenen Ethereum ortalama ücreti, 5 ayın en düşük seviyesi olan 3,95 dolara ulaştı.

  Ethereum Ağındaki İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Ediyor!

  Blockchain ağları üzerinde her işlem için bir gas ücreti doğrudan ağ tarafından talep edilir. Gas ücretleri, kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirmek için ağa ödedikleri küçük bir miktar ücret olarak ele alınır. Ethereum ağında, genellikle bu ücretler, mevcut (Proof-of-Work) modeli kapsamında madencilere gider ve blok zincirindeki tıkanıklık, zamanla ağ fiyatlarının hızla yükselmesine neden olur. Bu durumu bir terazi olarak ele alırsanız, madencilerin desteğinin ağa yetmediğini ve bunun da işlem ücretlerine yansıdığını düşünebilirsiniz.

  Bu yılki işlem ücretlerini takip eden veri şirketi, yukarıdaki grafiklerde yıl başında gaz ücretlerinin 3 dolar civarında olduğunu belirtiyor. Bu yıl tüm zamanların en yükseğine doğru olan fiyat artışı başlangıcında, Ethereum’daki GAS ücretleri Ocak ortasında hızla 10 dolara kadar yükseldi. Ether tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatını 4.000 doların üzerine çıkarırken, ortalama Ethereum gaz ücreti yaklaşık 45 dolarla zirveye ulaştı. Ethereum’a bağlı diğer defi projelerinde ise durum çok daha vahimdi çünkü takdir edersiniz ki ETH ağında hiçbir altcoin Ethereum’dan daha az gas bedellerine sahip olamaz.

  Ethereum’un İşlem Ücretini Düşürebilecek Potansiyel Güncellemeler Neler?

  Ethereum’un yaklaşmakta olan EIP 1559 yükseltmesinin Temmuz ayında yayınlanması planlanıyor ve blok zincirindeki ücret mekanizmasında dikkate değer bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Mevcut modelden, bir işlem için kullanıcılar tarafından ödenen taban ücret, o sırada ağdaki faaliyetlere dayalı olarak önerilen gaz fiyatlarına bağlıdır.

  EIP 1559 yükseltmesinin uygulanmasıyla birlikte kullanıcılar tarafından ödenecek ücretler protokol üzerinden hesaplanacaktır. Blok kapasitesi ortalama seviyede tutulacağından ve tıkanıklıkların etkisi önleneceğinden, Ethereum transflerinin daha düşük bedeller karşılığında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

  Ethereum tartışmasız tüm zamanların en çok kullanılan blok zinciri ağıdır, ancak rekabet artmaya başlıyor ve ETH’deki bu yüksek işlem ücretlerinden dolayı sadık kullanıcılar bile artık Binance Smart Chain, Solana ve Tezos gibi diğer daha ucuz ağlarda teselli buluyor. Günümüzün büyüyen finans dünyasında rekabet edebilmek için Ethereum, bu EIP 1559 yükseltmesi veya Ethereum 2.0 olarak adlandırılan yaklaşan Stake Kanıtı (Proof-of-Stake) modeli aracılığıyla ücret zorluklarını sıralamak için çalışıyor.

  Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$3,892.85dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  P2P.org Ethereum (ETH) Stake Ödüllerini Yatırımcılar İçin Artırıyor.

  P2P.org, blockchain doğrulama ve saklama hizmeti sunmayan staking araçları sağlayıcısı, Ethereum staking ödüllerini artırmayı amaçlayan önemli bir gelişmeyi...

  YouTube Kurucu Ortağı Steve Chen Yenilikçi Memecoin Projesi $MEME’e Destek Verdi.

  YouTube'un kurucularından Steve Chen, platformdaki ilk kedi videolarından birinden ilham alan bir...