Diğer
  Ana SayfaHaberEthereum İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Ediyor! ETH Ağındaki Hafifleme ve Yatırımcı Psikolojisi

  Ethereum İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Ediyor! ETH Ağındaki Hafifleme ve Yatırımcı Psikolojisi

  -

  Ethereum blok zincirindeki ortalama işlem ücreti, merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerine yönelik artan talebin ortasında aşağı doğru inmeye devam etti. Mevcut verilere göre, 7 günlük Hareketli Ortalamaya göre ödenen Ethereum ortalama ücreti, 5 ayın en düşük seviyesi olan 3,95 dolara ulaştı.

  Ethereum Ağındaki İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Ediyor!

  Blockchain ağları üzerinde her işlem için bir gas ücreti doğrudan ağ tarafından talep edilir. Gas ücretleri, kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirmek için ağa ödedikleri küçük bir miktar ücret olarak ele alınır. Ethereum ağında, genellikle bu ücretler, mevcut (Proof-of-Work) modeli kapsamında madencilere gider ve blok zincirindeki tıkanıklık, zamanla ağ fiyatlarının hızla yükselmesine neden olur. Bu durumu bir terazi olarak ele alırsanız, madencilerin desteğinin ağa yetmediğini ve bunun da işlem ücretlerine yansıdığını düşünebilirsiniz.

  cam düğüm

  Bu yılki işlem ücretlerini takip eden veri şirketi, yukarıdaki grafiklerde yıl başında gaz ücretlerinin 3 dolar civarında olduğunu belirtiyor. Bu yıl tüm zamanların en yükseğine doğru olan fiyat artışı başlangıcında, Ethereum’daki GAS ücretleri Ocak ortasında hızla 10 dolara kadar yükseldi. Ether tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatını 4.000 doların üzerine çıkarırken, ortalama Ethereum gaz ücreti yaklaşık 45 dolarla zirveye ulaştı. Ethereum’a bağlı diğer defi projelerinde ise durum çok daha vahimdi çünkü takdir edersiniz ki ETH ağında hiçbir altcoin Ethereum’dan daha az gas bedellerine sahip olamaz.

  Ethereum’un İşlem Ücretini Düşürebilecek Potansiyel Güncellemeler Neler?

  Ethereum’un yaklaşmakta olan EIP 1559 yükseltmesinin Temmuz ayında yayınlanması planlanıyor ve blok zincirindeki ücret mekanizmasında dikkate değer bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Mevcut modelden, bir işlem için kullanıcılar tarafından ödenen taban ücret, o sırada ağdaki faaliyetlere dayalı olarak önerilen gaz fiyatlarına bağlıdır.

  EIP 1559 yükseltmesinin uygulanmasıyla birlikte kullanıcılar tarafından ödenecek ücretler protokol üzerinden hesaplanacaktır. Blok kapasitesi ortalama seviyede tutulacağından ve tıkanıklıkların etkisi önleneceğinden, Ethereum transflerinin daha düşük bedeller karşılığında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

  Ethereum tartışmasız tüm zamanların en çok kullanılan blok zinciri ağıdır, ancak rekabet artmaya başlıyor ve ETH’deki bu yüksek işlem ücretlerinden dolayı sadık kullanıcılar bile artık Binance Smart Chain, Solana ve Tezos gibi diğer daha ucuz ağlarda teselli buluyor. Günümüzün büyüyen finans dünyasında rekabet edebilmek için Ethereum, bu EIP 1559 yükseltmesi veya Ethereum 2.0 olarak adlandırılan yaklaşan Stake Kanıtı (Proof-of-Stake) modeli aracılığıyla ücret zorluklarını sıralamak için çalışıyor.

  Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$1,885.55dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler